Śpiewać, tańczyć, bawić się każdy może i… powinien

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 10:00
- Każdy ma jakiś talent, dlatego warto go odnaleźć. Tylko realizacja siebie może dać nam prawdziwie pozytywną energię – uważa trenerka wokalna Anna Przybysz.
Audio

Żyjemy w coraz większym stresie, który odbiera nam pozytywną energię i chęć do życia. Warto więc znaleźć sposób na codzienne ładowanie akumulatorów. Zdaniem trenerki wokalnej Anny Przybysz napędzać mogą nas różne czynności, również te mniej ambitne. – Dla jednych może być to śpiewanie, dla innych przekładanie kart z miejsca na miejsce. Najważniejsze jest  czerpanie przyjemności z tego, co robimy – dodaje w "Dobronocce".

Zdaniem gościa Grażyny Dobroń nie musimy dążyć do perfekcji, bo przez chęć bycia najlepszym gubimy wiele energii. – Jeżeli będziemy mieli więcej pozytywnych emocji, to będzie nam się lepiej żyło, ciało będzie zdrowsze, a umysł bardziej chłonny – dodaje.  

Instruktorka zdradza, że od dziecka cierpi na astmę. Często, właśnie przez chorobę, narzucała sobie liczne ograniczenia. Jedna z kolejnych wizyt w szpitalu okazała się przełomowa. - Uznałam, że czas zacząć robić to, o czym zawsze marzyłam, czyli śpiewać muzykę gospel. Dzięki temu, że w końcu robię to, co kocham, czuję się szczęśliwa, bezpieczna, spełniona – wyjaśnia.

Pozytywną energię Anna Przybysz postanowiła przekazać dalej. Dobrym miejscem okazał się Monar, czyli ośrodek dla ludzi uzależnionych. - Muzyka gospel ma w sobie ogromny power. W tekstach zapisane są historie, z którymi identyfikują się ludzie z ośrodka. Nawet jeśli na początku nie chcą śpiewać tych piosenek, to z czasem następuje przełom. Śpiewają je ze smutkiem i łzami w oczach. Wykonanie nie jest tak ważne, jak sam fakt, że otwiera się ich serce, ciało i umysł – dodaje.

Aby wysłuchać całej audycji, której gośćmi byli Anna i Jacek Przybyszowie, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku, który znajduje się w boksie "Posłuchaj".

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek tuż po północy.

Czytaj także

Nie oczekujmy zbyt wiele!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 13:19
Nieustannie wymagamy czegoś od życia i od siebie. Bardzo trudno nam świadomie "być tu i teraz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarty czy tradycyjny - nad związkiem pracować trzeba

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 00:00
Poszukując bliskości i siebie ludzie zawsze będą łączyć się w pary. Ale, jakie to będą pary i jaki jest oczekiwany model małżeństwa w najbliższych latach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W niewoli przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 21:04
- Przyjemność jest czynnikiem stymulującym nas do działania, będącym nagrodą. Gdyby nie ona nie spożywalibyśmy posiłków, nie pracowali, nie byloby następnych pokoleń - twierdzi Robert Rutkowski, psychoterapeuta.
rozwiń zwiń