Klocki szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 14:29
- Znaleźć takie momenty w swoim życiu i sytuacje, w których faktycznie możemy czuć szczęście, to jest wspaniała rzecz. Szczęście jest codzienną rzeczą - mówi Celestyna Osiak.
Audio

- W życiu może być przestrzeń na spełnienie finansowe, zawodowe i spełnienie w miłości - uważa Celestyna Osiak, anglistka, trenerka, kaskaderka, od ponad 13 lat prowadząca własny biznes.

Gość "Dobronocki" podkreśla, że nie zawsze myślała o osobistym szczęściu jako stanie. - Dla mnie liczyła się praca, adrenalina, doświadczenia, cele i zamierzenia, ogromna ambicja i sukcesy - wspomina. W przemianie najbardziej pomogli jej spotkani ludzie. - Wcześniej często słyszałam, że szczęście może być tylko tu i teraz, ale zrozumienie, że słońce na twarzy, śpiew ptaków, codzienność mogą dawać szczęście, zajęło mi trochę czasu - opowiada.

Zrozumienie, co czyni nas szczęśliwym, wymaga od każdego głębokiego zastanowienia, odkrycia własnych pragnień i wartości.

A nade wszystko - nie wolno siebie samego oszukiwać. - Kopiujemy od społeczeństwa, rodziny pomysły na szczęście. Ale w momencie, gdy coś osiągamy łatwo poznać, czy to nam daje szczęście - twierdzi trenerka.

Czy to mit? Czy naprawdę można zrealizować własny plan?. Czy w ogóle warto sięgać po to "niedostępne", skoro tak niewielu z nas się to udaje?

Aby wysłuchać całej audycji z udziałem słuchaczy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. 

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek tuż po północy.

(asz)

Zobacz więcej na temat: boks

Czytaj także

Trójka pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2010 00:00
Co jest w życiu najważniejsze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstał dekalog szczęścia. Co robić by cieszyć się życiem?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 11:00
Hiszpańscy psycholodzy opracowali dekalog bycia szczęśliwym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińczycy będą mierzyć szczęście

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 09:25
Władze prowincji Guandong zamierzają przeprowadzić zakrojone na szeroką skalę badania "wskaźnika szczęścia" mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany nas przerażają

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 14:42
- Często tkwimy w pracy czy sytuacjach, które nam się nie podobają, ale nic z tym nie robimy. Tymczasem zmiany mogą być na lepsze - mówi Anna Bucholc.
rozwiń zwiń