Głos i jego właściciel to jedno

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 16:51
- Odnaleźć swój głos, znaczy odnaleźć siebie, uwolnić całą masę uczuć i spraw, które w sobie zamknęliśmy w dzieciństwie - twierdzi Aneta Łastik, pieśniarka i pedagog.
Audio

Zdaniem Anety Łastik jako dorośli nie mamy innych niż uczuciowe problemów. - Wszelkie inne trudności są do uregulowania przy użyciu rozumu, natomiast uczucia nie mają inteligencji, jeśli więc w dzieciństwie nie nauczono nas ich wyrażać i rozumieć, to w życiu dorosłym w relacjach zaczynają się problemy - wyjaśnia.

Zazwyczaj ich nie dostrzegamy, przyjmujemy postawy obronne, zasłaniamy, blokujemy. W końcu nasze ciało daje znak, że coś jest nie tak, że wciąż nie jesteśmy sobą. Gość "Dobronocki" uważa, że osoby mające problem z głosem, tak naprawdę mają problem ze sobą. - Ktoś, kto nie lubi swojego głosu, najczęściej nie lubi samego siebie - podkreśla.

Anety Łastik dodaje, że nawet w ćwiczeniach czy rehabilitacji nie chodzi o uzyskanie ładnej barwy głosu, a odnalezienie samego siebie.

Które części ciała najbardziej odzwierciedlają wewnętrzne napięcia? Kiedy działamy jak dzieci, a kiedy jak dorośli? Komu trzeba najpierw przebaczyć i dlaczego zdrabniamy imiona?

Aby wysłuchać całej audycji z udziałem słuchaczy wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek tuż po północy.

(asz)

Zobacz więcej na temat: boks ćwiczenia dzieci

Czytaj także

Odkryj faktyczny sens ich wypowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 10:00
Wiele mówi się o mowie ciała, a co z odczytywaniem intencji z tonu głosu? Taka umiejętność przydaje się podczas słuchania wypowiedzi polityków. Emocje, jakie przekazują, nie zawsze zgodne są z treścią ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myślisz, że znasz swój głos? Mylisz się

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 18:09
Jeśli wydaje ci się, że wiesz o sobie już wszystko, jesteś w błędzie. Zaskoczyć cię może nawet… twój własny głos.
rozwiń zwiń