X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdrowa i niezdrowa pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 17:00
- Dobra pewność siebie to również akceptacja swoich słabych stron i umiejętność życzliwego przyjęcia porażek - mówił w Trójce psycholog Olaf Żylicz.
Audio
Zdrowa i niezdrowa pewność siebie

- Jest bardzo wiele osób w różnym wieku, które zapuytane o to, co dobrego o sobie moga powiedzieć, milkną. Mówić z przekonaniem co u siebie lubimy i cenimy przychodzi nam niezwykle trudno - zauważył dr Olaf Żylicz, psycholog.
My sami, ale też ludzie, których na codzień spotykamy często prezentują nieprawdziwą twarz, maskę, wizerunek, który odpowiada nam samym, albo oczekiwaniom społecznym. Są ludzie przechyleni w jedną bądź drugą stronę jeśli chodzi o wiarę w siebie. - Albo mają zbyt wiele arogancji - często pozornej pewności siebie, albo tacy, którzy nie dostrzegają w sobie nic dobrego, wartościowego. Człowiek, który jest prawdziwie, zdrowo pewny siebie potrafi przyjąć krytykę. Natomiast ten, kto ma wysokie mniemanie o sobie, ale w rzeczywistości taki nie jest, nie przyjmie krytyki - wyjaśnił w "Dobronocce".

Dobrą drogą jest ciągłe szukanie odpowiedzi na pytanie czy jestem sobą, poszukiwanie autentyczności.
- Jeżeli uczę się stawiania granic, mówienia nie, ale i proszenia, to moje otoczenie zacznie mnie postrzegać jako osobę pewną siebie - wyjaśnił i dodał, że zawsze istnieje ryzyko wykreowania fałszywej pewności siebie.

Jakie znaczenie mają kwestie duchowe i psychologia w budowaniu zdrowej pewności siebie? Jaka jest rola rodziców i wychowania? Dlaczego powinniśmy nad sobą pracować?


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Dobronocka - 2 kwietnia 2012".


Zobacz więcej na temat: psychologia rodzice wychowanie

Czytaj także

Odwiązać kotwicę żalu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 11:59
- Poczucie żalu to nić, albo wręcz gruba lina, która nas trzyma na kotwicy dawnego bólu. Wybaczenie pozwala ten żal odwiązać i trzeba to zrobić, inaczej nie będziemy płynąć na pełnych żaglach - mówiła w Trójce psycholog dr Joanna Heidtman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy związek zamienia się w więzienie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 14:41
- Relacje między ludźmi pełne są oczekiwań, potrzeb, zranień. Ta układanka to często trudny kawałek chleba. Jeśli jednak towarzyszy jej długotrwałe cierpienie mamy do czynienia ze związkiem toksycznym - mówiła w Trójce psycholog Barbara Korczyńska.
rozwiń zwiń