Dobrze to czy źle - pokaże przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 16:48
- Te wydarzenia, które wydają nam się złe, niekorzystne, bardzo często po jakimś czasie okazują się tymi, które coś zmieniły w naszym życiu, wzbogaciły je - mówi Beata Dyraga, trenerka, nauczycielka rozwoju wewnętrznego.
Audio
Dobrze to czy źle - pokaże przyszłość
Foto: sxc.hu

Są osoby, które nie potrafią wybaczyć sobie nawet drobnych przewinień, obsesyjnie wracają do zdarzeń i ich okoliczności. Są też takie, u których ciężar rośnie wraz z upływem czasu - szczególnie w sytuacjach, którym - jak się wydaje - można było zapobiec.

- Nie ma człowieka, który by się nie zatrzymał i nie pomyślał: "a gdybym coś innego zrobił, inaczej wtedy powiedział, wybrał inne studia?". To jest ludzkie i wszyscy tak robimy - przekonuje Beata Dyraga.

Gdy koncentrujemy się na poczuciu winy zbyt długo, czujemy się źle ze sobą i zagłuszamy to pracą, jedzeniem, piciem. Prawdopodobnie nie ma osoby, która by nie zawiodła się na sobie i nie skrzywdził kogoś, świadomie bądź nieświadomie, więc może warto poszukać rozwiązania, żeby zdjąć z siebie te "ciężary".

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

- Wierzę i wiem, że warunkiem tego, by coś nas wzbogaciło, jest świadomość w kryzysie. Kiedy faktycznie dzieje się coś złego warto przeżywać to świadomie. To, co się z nami dzieje: nasze emocje, nasze uczucia, są tylko nasze i nikt inny za nas ich nie przeżyje, nie zajmie się nimi - tłumaczy gość Grażyny Dobroń.

Jak radzić sobie z własnymi emocjami, słuchać siebie i doświadczać życia wszystkimi zmysłami? Na czym polega metoda świadomej obecności oraz jakich 5 rzeczy ludzie żałują odchodząc? Posłuchaj całej audycji.

"Dobronocka" gości na antenie Trójki w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a 2.00.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń zdrowie

Czytaj także

Nasze manie i obsesje, czyli kiedy nie jesteśmy normalni

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2011 12:00
Czy kupowanie torebek może być obsesją? Czy ciągłe sprzątanie to mania? Na te i inne pytania odpowiedź w Bed and Breakfast w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutek szkodzi sercu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 18:50
Życie w pośpiechu, stres i złe emocje wpływają źle nie tylko na naszą psychikę, ale również na nasze ciało. Serce w szczególny sposób odbiera nasze emocje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłamstwo odbija się na zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 21:30
Mijanie się z prawdą niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Może być przyczyną bólu głowy i złego nastroju - wynika z amerykańskich badań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres wpływa na zdrowie. Nawet po 10 latach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 18:15
To, jak reagujesz na stres, ma wpływ na stan twojego zdrowia, dowodzą naukowcy. Pozwala również przewidzieć, jakim zdrowiem będzie się cieszył człowiek po upływie 10 lat.
rozwiń zwiń