X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ze świątecznego katharsis nie zawsze można być dumnym

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 11:30
- Spotykając się jedynie w święta, przy wielkanocnym czy bożonarodzeniowym stole, rodziny prowadzą powierzchowne rozmowy, które nie dotykają tego co naprawdę jest w życiu ważne - mówi Beata Dyraga, nauczycielka rozwoju wewnętrznego.
Audio
  • Ze świątecznego katharsis nie zawsze można być dumnym - (Dobronocka/Trójka)
Przygotowanie ozdób wielkanocnych
Przygotowanie ozdób wielkanocnychFoto: Glow Images/East News

Osobiste katharsis powinniśmy zaliczyć przed Świętami, ale najczęściej nie znaleźliśmy na to czasu, dlatego często katharsis dzieje się on-line, przy świątecznym stole. W tym roku dodatkowym katharsis były zjawiska naturalne, które obserwowaliśmy za oknem.

Katharsis sugeruje nie tylko oczyszczenie przeszłości, ale pójście w nowym kierunku. To nasze nowe Jajko, nowe Życie.

- Symbolika świąt Wielkiej Nocy to doświadczanie tego co nowe - mówi Beata Dyraga, nauczycielka rozwoju wewnętrznego ucząca świadomego doświadczania tu i teraz. - Każdy powinien odkryć swój katharsis i taka jest idea świąt - dodaje gość Grażyny Dobroń.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Jednak atmosfera panująca przy świątecznym stole wcale nie sprzyja temu, aby zrobić krok w przód i doświadczyć czegoś nowego. - Spotykając się jedynie w święta, przy wielkanocnym czy bożonarodzeniowym stole, rodziny prowadzą powierzchowne rozmowy, które nie dotykają tego co naprawdę jest w życiu ważne - mówi Beata Dyraga, nauczycielka rozwoju wewnętrznego.

Spotkania kilku pokoleń są według gościa "Dobronocki" spotkaniami często powierzchownymi, przeżytymi nieświadomie. - Nasze myśli wciąż tkwią w przeszłości, siedzą w nas jakieś niewypowiedziane żale i zanim się obejrzymy jest już po świętach - podkreśla Beata Dyraga.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Grażyny Dobroń.

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a 2. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Kto nie widział goryla?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 14:27
Co jest grą umysłu? Świadomego z nieświadomym? Pomaga to ocenić filmik Christophera Chabrisa i Daniela Simonsa, dwóch amerykańskich psychologów, którzy swój eksperyment opisali w książce "Niewidzialny goryl".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coaching wkracza do domu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 13:40
Ponad dekadę temu coaching wszedł do biznesu, by usprawnić pracę zespołu, zarządzanie firmą i przynieść w efekcie lepsze wyniki. Dzisiaj wchodzi do domu. Czy wyjdzie nam to na dobre?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne myślenie: nastaw mózg na odpowiednie fale

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 10:30
Większość z nas chce zrzucić kilka kilogramów, przestać palić, nauczyć się kolejnego języka lub marzy o tym, by zapanować nad gniewem. Jednym to się udaje, innym nie. Okazuje się, że o wszystkim decyduje nastawienie na wydarzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uciekaj co sił w nogach, z korporacji do miłości!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 11:30
– Moje zainteresowania szły w różnych kierunkach. Interesowała mnie psychologia, taniec i ruch, terapia i fotografia i te wszystkie drogi szczęśliwie spotkały się w jednym punkcie – mówi Cezary Chojnowski, fotografik.
rozwiń zwiń