Zmień przekonania, znajdź w sobie energię do życia!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 15:26
- To, czy mamy parę do życia sprowadza się do naszego dialogu wewnętrznego - tłumaczy Dorota Hołówka, trener rozwoju osobistego. Co to oznacza i jak możemy pomóc sobie odpowiednim dialogiem?
Audio
  • Trener rozwoju osobistego Dorota Hołówka o poszukiwaniu dobrej energii (Dobronocka, Trójka)
Wykonywanie pracy, której się nie lubi, powoduje frustrację - ostrzegają eksperci
Wykonywanie pracy, której się nie lubi, powoduje frustrację - ostrzegają eksperci Foto: Glow Images/East News

Są wśród nas ludzie, którzy ciężko i dużo pracują, a mimo to wciąż im się chce i codziennie wstają z nowym zapasem sił. Są też ludzie, którym, mimo młodego wieku, brakuje pary, brakuje sił. Często chorują i każdy dzień jest dla nich energetycznym wyzwaniem.
- To, czy mamy parę do życia, sprowadza się do naszego dialogu wewnętrznego. My cały czas ze sobą rozmawiamy, choć nie wszyscy są tego świadomi. W zależności od tego dialogu po prostu mamy energię do życia albo jej nie mamy. Żyjemy szczęśliwie, jesteśmy kreatywni albo nic nam się nie udaje i jesteśmy zrezygnowani. Niestety to, co do siebie mówimy, jest bardzo często destrukcyjne i osłabiające - mówi Dorota Hołówka, trener rozwoju osobistego, pedagog ze Stowarzyszenia Nowa Psychologia.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
Jak zatem radzić sobie z apatią i brakiem mocy? Zdaniem gościa Grażyny Dobroń, by odzyskać energię trzeba w sobie dokonać zmiany na poziomie świadomości i emocji. - Jak mówi autor książki "Biologia wiary" Bruce Lipton, nasze życie jest sumą naszych przekonań. Zmiana przekonań potrafi przetransformować nasze życie w niewyobrażalny sposób. Jeżeli je zmienimy, zmieni się nasza rzeczywistość, nasze postrzeganie świata - tłumaczy gość radiowej Trójki. - Przekonania są ograniczające. Dlatego zamiast męczyć się życiem, można zacząć się nim bawić - podkreśla Dorota Hołówka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której więcej porad o tym, jak odszukać swoją wewnętrzną siłę.

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a 2. Zapraszamy.

(kk)

Czytaj także

Słowa budują więź! Zasady dobrej komunikacji

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 12:12
Polacy mają coraz większy problem z komunikacją. - Porozumiewamy się w sposób niestaranny - mówił w "Dobranocce" Robert Fryczkowski, trenerem komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyładuj chore emocje. Krzyknij jak… Grażyna Dobroń

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 23:15
Sztywny kark, zaciśnięte szczęki, dłonie w pieści - to oznaka panicznego strachu przed utratą kontroli. Co zrobić, żeby samemu nauczyć się zdrowo rozładowywać emocje i jak wychować dziecko, żeby nie musiało tłumić ich w sobie?
rozwiń zwiń