L.U.C i Motion Trio - artyści niedefiniowalni

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 12:00
L.U.C czyli Łukasz Rostkowski to muzyk, performer i tekściarz, który swoje multimedialne projekty tworzy spajając różne technologie, gatunki i dziedziny sztuki, w duchu autorskiej filozofii Czterech Galaktyk (muzyka, liryka, film, grafika). Motion Trio to trio akordeonowe, będące ewenement na rynku muzycznym.
L.U.C i Motion Trio
L.U.C i Motion Trio Foto: HighLight PR/Bartosz Maz/mat. pras.

L.U.C dd 2002 roku nagrał 10 eklektycznych albumów, w tym 6 konceptualnych. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem, dlatego udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo współpracując z najlepszymi grafikami w kraju m.in. z Platige Image i Juice.

L.U.C rozda nową płytę za darmo. "Będę was usypiał"

Jest także autorem cyklu edukacyjno-społecznego "Zrozumieć Polskę", w którym w nowoczesny sposób opowiada o Polskiej historii i kulturze. To także organizator wielu akcji społecznych takich jak inicjatywa na rzecz estetyki przestrzeni miejskiej – POSPOLITERUSZENIE.com.

Za swoje prace, a także za charyzmę i niezwykle rozbudowane koncerty, na których występuje z miniorkiestrą, czasem zaś z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, L.U.C otrzymał wiele nagród i nominowacji kulturalnych (m.in. FRYDERYKI 05'07'08, PASZPORTY POLITYKI, YACHY).

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in. z wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim i Marią Peszek. Do tego także supportował m.in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, i wielu innych światowej klasy artystów.

L.U.C
L.U.C i Motion Trio (fot: Bartosz Maz)

Motion Trio to polskie trio akordeonowe, rozpoznawalne w większości krajów Europy, Ameryki Płn. i Japonii. Podczas siedemnastoletniej działalności, zespół, założony i prowadzony od początku przez lidera Janusza Wojtarowicza koncertował w trzydziestu pięciu krajach, na wszystkich kontynentach.

Byli gośćmi najważniejszych sal koncertowych świata-choćby nowojorskiej Carnegie Hall, Barbician Center w Londynie (z Michaelem Nymanem), czy wiedeńskiego Konzerthaus.

Współpracują m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Bobby McFerrinem, Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, a także z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz artystami związanymi z nurtem world music. Nagrali dziewięć płyt.

Bardzo trudno jest określić styl, w którym się poruszają. Jak sami mówią – "gramy muzykę, która doskonale brzmi na akordeonie”.