Andrzej Bubrowiecki o sekretach sukcesu: relaks i salami

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 15:25
- To wcale nie kolejne osiągnięcia przyniosą nam szczęście, ale raczej poczucie szczęścia da nam siłę do kolejnych sukcesów - mówił w Trójce pedagog Andrzej Bubrowiecki, autor poradnika "Liczy się efekt. Jak pobudzić swoją produktywność".
Audio
  • Andrzej Bubrowiecki tłumaczy, jak dzięki prostym zasadom odnieść sukces w pracy i w życiu prywatnym (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Andrzej Bubrowiecki o sekretach sukcesu: relaks i salami
Foto: Glow Images/ East News

Gość Grażyny Dobroń w audycji "Instrukcja obsługi człowieka" przekonywał, że kluczem do sukcesu w pracy jest mentalne przygotowanie i zadbanie o pozytywne emocje. - Gorąco namawiam także do elementów, które u nas są być może jeszcze obce, ale cechują ludzi odnoszących największe sukcesy. Myślę o relaksie, medytacji, o równowadze życia prywatnego i zawodowego - mówił Andrzej Bubrowiecki.
Ekspert przyznał przy tym, że nie jest łatwo dokonać w życiu takich zmian, bo to nawyki kierują naszym postępowaniem. - Każda zmiana wymaga zatem wysiłku, a my nie przepadamy za wysiłkiem. Ja też kiedyś myślałem, że trzeba się zamęczyć, żeby mieć solidne efekty. Tymczasem tak nie jest - zaznaczył autor poradnika.
Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
Zdaniem Andrzeja Bubrowieckiego sukces to raczej kwestia wybrania tych działań, które dadzą nam korzyści i które są najbardziej sensowne. - Kiedy rozpoczynam tydzień, powinienem wiedzieć, na co muszę mieć czas i energię, ale też o jakiej porze najlepiej byłoby mi to robić. Jeżeli przychodzimy do pracy i czeka nas kilka zadań, zdecydowanie najlepiej będzie zacząć od najtrudniejszego - radził gość Trójki.
W efektywnym działaniu może pomóc także tzw. metoda salami. Polega ona na dzieleniu stojących przed nami zadań na odpowiednio małe kawałki. Jak wcielić ją w życie? Między innymi o tym usłyszą Państwo w nagraniu audycji. Zapraszamy.
"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(ei)

Czytaj także

Wypalenie zawodowe, czyli dlaczego bizneswoman w garsonce płacze

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2014 15:55
- Nasz organizm jest czasami mądrzejszy niż umysł i daje wyraźne znaki, kiedy nie jest w stanie znieść większego obciążenia. Dochodzi wtedy do zasłabnięć, czy bezradnego płaczu. To bardzo ważny sygnał alarmowy – mówiła w Trójce Agnieszka Staroń, trener biznesowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Walkiewicz o odkrywaniu radości życia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 07:50
Z jednej strony mają wszystko, o czym ich rodzice mogli tylko zamarzyć, z drugiej - nie potrafią się z tego cieszyć. Młodzi ludzie coraz częściej nie widzą sensu w życiu i nie wiedzą, co z nim robić. O tym, dlaczego tak jest i jak to zmienić, opowiedział psycholog Jacek Walkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie pozwól, aby droga do domu przyjaciół zarosła"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 17:02
- Łatwo się mówi: mieć przyjaciół, rodzinę. Trzeba nad tym pracować. Trzeba być z ludźmi, być dla nich. Wówczas, gdy los nas doświadcza, mamy z czego czerpać. Przyjaciele i rodzina są naszą siłą - mówi Elżbieta Olszewska, mama niewidomej Zuzi, wiceprezes fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".
rozwiń zwiń