Urlop macierzyński może pozytywnie wpłynąć na nasze życie zawodowe

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 13:38
Jak tłumaczy trenerka rozwoju osobistego Magdalena Knitter, w domu na spokojnie możemy zastanowić się, co chcemy robić, kiedy przerwa na wychowanie dzieci dobiegnie końca.
Audio
  • Urlop macierzyński może pozytywnie wpłynąć na naszą karierę (Trójka/Instrukcja obsługi człowieka)
Urlop macierzyński może pozytywnie wpłynąć na nasze życie zawodowe
Foto: Glow Images/East News

Gość audycji "Instrukcja obsługi człowieka" zwraca uwagę, że urlop macierzyński to czas, kiedy kobiety myślą o tym, co będą robić dalej w życiu. Analizują swoją dotychczasową karierę, rozpatrują możliwe scenariusze.
Jak mówi Magdalena Knitter, najczęściej jest tak, że dziecko, szczególnie to pierwsze, przewartościowuje nasz świat, przestawia priorytety. Na przykład kobiety, które do tej pory były nastawione na robienie kariery, które planowały niedługo po porodzie wrócić do pracy, dochodzą do wniosku, że nie jest to dla nich już najważniejsze.
Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Często zdarza się też tak, że w trakcie urlopu macierzyńskiego w głowach mam rodzą się różne pomysły, kobiety przypominają sobie o zaniedbanych pasjach, zdają sobie sprawę z tego, że całe życie marzyły o tym, by robić zawodowo coś zupełnie innego niż obecnie. Takie myślenie nierzadko prowadzi do tego, że matki zmieniają pracę lub podejmują decyzję o założeniu własnej firmy.
Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.
(kk, gs)

Czytaj także

CBOS: 91 proc. Polaków popiera roczne urlopy rodzicielskie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 15:58
Polacy niemal jednogłośnie popierają wydłużenie urlopów rodzicielskich - wynika z sondażu CBOS. Nowe przepisy w tej sprawie weszły w życie w poniedziałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w urlopie wychowawczym. Rodzice mogą się nim podzielić

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:34
Od 1 października jeden z 36 miesięcy urlopu wychowawczego przysługuje drugiemu rodzicowi. Jeżeli ten go nie wykorzysta, urlop będzie krótszy o miesiąc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawcy dyskryminują mężczyzn za urlopy ojcowskie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 08:37
"Szklana piwnica” to zjawisko powszechniejsze niż "szklany sufit”. Mężczyźni, którzy składają w firmach wnioski o urlopy ojcowskie, coraz częściej dostają wypowiedzenia - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
rozwiń zwiń