X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dieta Ornisha - co jeść, żeby skutecznie walczyć z cholesterolem?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 11:49
Prof. Dean Ornish to amerykański kardiolog, który opracował 13-tygodniowy program żywieniowy oparty głównie na wegetarianizmie, małej ilości tłuszczu i ćwiczeniach. Efekty stosowania tej diety zaskoczyły nawet lekarzy.
Audio
  • Małgorzata Desmond tłumaczy na czym polega dieta Ornisha (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Dieta Ornisha - co jeść, żeby skutecznie walczyć z cholesterolem?
Foto: Glow Images/East News

Dieta Ornisha przeznaczona jest główne dla osób cierpiących na nadciśnienie, miażdżycę i inne choroby kardiologiczne.

Małgorzata Desmond, dietetyk i specjalista medycyny żywienia opowiadała w audycji "Instrukcja obsługi człowieka", że obecnie każdy Amerykanin, który jest w grupie wysokiego ryzyka chorób serca, czy to z powodu obciążenia genetycznego, czy nadwagi, może przejść przez program Ornisha, a zapłaci mu za to państwo. - To przełom w myśleniu - podkreśliła Małgorzata Desmond dodając, że dla państwa to znacznie tańsze niż np. wszczepianie bajpasów.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Dean Ornish porównał wyniki diety zalecanej przez lekarzy osobom z miażdżycą oraz dietę wegetariańską. Okazało się, że ta druga była znacznie skuteczniejsza, nie tylko w walce z nadwagą, ale także w obniżeniu poziomu cholesterolu. - Badania wykazały, że u 82 procent pacjentów stosujących metodę Ornisha można odroczyć wszczepienie bajpasów na co najmniej trzy lata. Ja także stosuję tę metodę. Najczęstszą reakcją pacjentów, którym ją zalecam, jest pytanie: to dlaczego nikt mi o tym wcześniej nie powiedział - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której znajdą Państwo więcej informacji na temat diety Ornisha.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(ei/mk)

Czytaj także

Meta dieta: "co i jak jesz" procentuje przemianą tego "jak żyjesz"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 09:15
Za brak refleksji na temat odżywiania płacimy dziś cenę najwyższą z możliwych - płacimy zdrowiem. - Przyczyną może być nasza ignorancja, niedoinformowanie, a także bazowanie jedynie na starej wiedzy przekazywanej przez rodziców - mówi Małgorzata Waluszewska, autorka książki "Meta dieta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz schudnąć? Zmień kolor talerzy!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 11:00
- Z badań przeprowadzonych przez naukowców z amerykańskich Georgia Institute of Technology i Cornell University wynika, że wielkość nakładanej porcji jedzenia zależy od rozmiaru talerza - mówi prof. Hanna Bednarek, psycholog poznawczy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Nie bez znaczenia jest także kolor talerza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co powinny jeść maluchy, by były zdrowe i silne?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 13:40
- Przede wszystkim pozwólmy dziecku popróbować - mówi gość radiowej Trójki autorka książki "Zdrowy maluch", Magdalena Sikoń.
rozwiń zwiń