Sposób na wypadanie włosów? Wapno, magnez, odkwaszenie organizmu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 15:49
Włosy coraz częściej przerzedzają się nam w młodym wieku. Są łamliwe, końcówki się rozdwajają. Wiele osób traci je. Ten problem może dotyczyć wszystkich. Tłumaczymy to genami, jednak to nie jest jedyny i nie najważniejszym powód.
Audio
  • Lekarstwo na wypadanie włosów? Wapno, magnez, odkwaszenie organizmu (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Sposób na wypadanie włosów? Wapno, magnez, odkwaszenie organizmu
Foto: Wikipedia/Smobserver

Zdaniem dr Grażyny Pająk - biolożki i dietetyczki - jemy za dużo cukru. - W naszej diecie jest za dużo przetworzonych produktów, glutenu, kwasów tłuszczowych trans. To wszystko zaburza równowagę kwasowo-zasadową, a skóra głowy - jest najbardziej wrażliwa - mówi gość Grażyny Dobroń.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

- Kiedy jesteśmy na niewłaściwej diecie, chcemy się odchudzać, często tracimy włosy. Dlaczego? Bo toksyny odkładają sie w cebulkach włosów. Osłabiamy je i zaczynają nam wypadać. Gdy mamy niedobór minerałów, w pierwszej kolejności reagują na to włosy i paznokcie. Jakie jest lekarstwo? - Trzeba sięgnąć po wapno, magnez, odkwasić organizm, doprowadzić go do stanu harmonii. Czupryna może wtedy wyrośnie, a siwe włosy zrobią się z powrotem ciemne - mówi dr Pająk.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(mp)

Czytaj także

Meta dieta: "co i jak jesz" procentuje przemianą tego "jak żyjesz"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 09:15
Za brak refleksji na temat odżywiania płacimy dziś cenę najwyższą z możliwych - płacimy zdrowiem. - Przyczyną może być nasza ignorancja, niedoinformowanie, a także bazowanie jedynie na starej wiedzy przekazywanej przez rodziców - mówi Małgorzata Waluszewska, autorka książki "Meta dieta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postanowienia noworoczne, czyli drobna zmiana w jedzeniu i wielki efekt w życiu

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 15:52
- Nie chodzi o to, żeby od nowego roku przejść na drakońską dietę. To bardzo złe rozwiązanie. Chodzi o wyrobienie w sobie pewnych nawyków, które już po kilku miesiącach będą procentowały – radziła w Trójce psycholog Urszula Kwiatek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta Ornisha - co jeść, żeby skutecznie walczyć z cholesterolem?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 11:49
Prof. Dean Ornish to amerykański kardiolog, który opracował 13-tygodniowy program żywieniowy oparty głównie na wegetarianizmie, małej ilości tłuszczu i ćwiczeniach. Efekty stosowania tej diety zaskoczyły nawet lekarzy.
rozwiń zwiń