X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sposób na astmę? Leki, tai-chi, ale nie tylko...

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 14:22
Anna Przybysz miała 8 lat, gdy poczuła, że szybciej się męczy, czasem nie może oddychać. Nie wiedziała, że to astma. Myślała, że każdy tak ma, ale nikt o tym nie mówi.
Audio
  • Sposób na astmę? Leki, tai-chi, ale nie tylko... (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Sposób na astmę? Leki, tai-chi, ale nie tylko...
Foto: Glow Images/East News

- Biegałam, skakałam, łaziłam po płotach, ale co chwilę musiałam stanąć i odpocząć. Później, już w liceum,  ciągle chorowałam na zapalenie oskrzeli. Antybiotyki, leczenie i pojawiająca się regularnie duszność. Mimo to uprawiałam pięciobój. Kiedy dziś o tym pomyślę, to chyba naprawdę byłam niespełna rozumu. Robiłam to z miłości do koni. Zaczęłam jeździć na koniach, ale ciężko mi to szło - wspomina bohaterka audycji "Instrukcja obsługi człowieka".

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
Anna Przybysz zajmuje się teraz śpiewaniem, prowadzi chóry, ma swój zespół. Od 2004 roku jest  zawodową śpiewaczką. Jakie ma sposoby na astmę? Leki, ćwiczenia tai-chi, jedzenie, czyli wegetarianizm. Stosuje także tzw. metodę Butejki. Polega ona na płytkim oddychaniu przez nos, ten sposób ponoć nie męczy organizmu. Anna Przybysz ma zostać prezesem Stowarzyszenia Chorych na Astmę. Jednak sama mówi, że chce raczej zostać być szefem Stowarzyszenia Zdrowiejących z Astmy.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(mp, gs)

Czytaj także

Ruch to zdrowie. Nawet po srogiej zimie?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 06:18
Nasz organizm po zimie jest słaby i warto o tym pamiętać w czasie pierwszych słonecznych dni. W czasie chłodnych miesięcy inaczej jemy i przyzwyczajamy się do innych warunków, co wpływa na nasz stan zdrowia i kondycję fizyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwolnij swoje ciało od stresu. Tańcz!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 21:24
Swobodny ruch pomaga odkryć naturalną inteligencję ciała. - Człowiek dawno zapomniał, że ją ma. Zwierzęta pozwalają ciału drgać. Dzięki temu pozbywają się stresu i uruchomiają ogromne pokłady energii, którą napięcie właśnie blokuje - mówi Olga Mieszczanek, pierwsza terapeutka Movement Medicine w Polsce.
rozwiń zwiń