Godzina dla Ziemi - dołącz i pobierz pomocną aplikację

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 15:23
W sobotę 29 marca o godz. 20.30 w Polsce odbędzie się kolejna edycja akcji "Godzina dla Ziemi", organizowanej przez WWF Polska. Jak do niej dołączyć? Wystarczy zgasić światło.
Audio
  • Małgorzata Kosowska z WWF Polska o akcji Godzina dla Ziemi (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Godzina dla Ziemi - dołącz i pobierz pomocną aplikację
Foto: Glow Images/ East News

Godzina dla Ziemi WWF to prosta idea, która szybko przerodziła się w światową inicjatywę społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, w symbolicznym geście troski o naszą planetę.

- Prawdziwym celem i sensem tej akcji jest zmotywowanie każdego do tego, żeby zastanowił się, co na co dzień może zrobić dla Ziemi - tłumaczyła w audycji "Instrukcja obsługi człowieka"  Małgorzata Kosowska z WWF Polska.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Kto zdecyduje się na wsparcie akcji, może skorzystać także ze specjalnej, darmowej aplikacji na telefon komórkowy. Podpowiada ona, jak na co dzień, dokonywać ekologicznych wyborów. Przypomina nie tylko o korzystaniu z roweru, zamiast samochodu czy gaszeniu światła, ale podpowiada też… co jeść. - Aplikacja informuje na przykład, jakie warzywa i owoce są naturalnie dostępne w danej chwili. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że luty to nie jest sezon na brokuły, a to też ma związek z ekologią. Bo te warzywa muszą przebyć wiele kilometrów, nim trafią na nasze bazary. Do tego nie mają ze zdrowiem nic wspólnego  - tłumaczy Małgorzata Kosowska.

Więcej informacji o akcji WWF znaleźć można na stronie www.godzinadlaziemi.wwf.pl

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

Rozmawiała Grażyna Dobroń

(ei/mp)

Czytaj także

Co zyskujemy inwestując w kulturę?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 15:31
Jak ktoś kupił parę lat temu prostego Nikifora, to teraz jest bogaty – mówi Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska zaraziła się pozytywnym wirusem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 13:50
Na sześciu kontynentach świata, w tym samym momencie gasną światła w ponad pięciu tysiącach miast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

By zdrowie nie przeszło nam koło nosa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 14:41
Nos to pierwszy odcinek układu oddechowego. Pełni w naszym życiu bardzo ważną funkcję. Niestety najczęściej przypominamy sobie o nim, gdy mamy katar. A warto o nos dbać na co dzień. Jak?
rozwiń zwiń