Nauczyć się przezwyciężać stres!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:08
- W Polsce wciąż pracownik jest wykorzystywany do końca. Co się z nim stanie później, nie ma znaczenia, bo jest kolejna następnych, którzy przyjdą na jego miejsce. Starając się obniżyć napięcie z tym związane sięgamy po alkohol, marihuanę - ocenia Robert Rutkowski, psychoterapeuta.
Audio
  • Nauczyć się przezwyciężać stres!( Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Co najbardziej stresuje Europejczyków w pracy?
Co najbardziej stresuje Europejczyków w pracy?Foto: Glow Images/East News

Dzieje się tak dlatego, że nie doceniamy umiejętności jaką jest oddychanie. - To czynność, którą wykonujemy nieświadomie, ale możemy dzięki niej regulować poziom napięcia naszego organizmu - podkreśla gość Grażyny Dobroń. Co zatem robić, gdy dociera do nas zła wiadomość? - Należy wydłużyć oddech, choćby całe ciało się buntowało. Długo i spokojnie próbować oddychać, a ciało za tym podąży - podkreśla.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

O właściwym oddechu należy pamiętać też walcząc ze stresem, który dopada nas w pracy. Pracownicy w Unii Europejskiej jako źródło stresu wskazują brak stabilizacji w pracy, długie godziny, które w niej spędzają, nadmierne obciążenie i mobbing.

Aby walczyć z tym zjawiskiem przygotowywane są specjalne warsztaty, które mają przejść wszyscy pracownicy w ciągu dwóch lat . - Na warsztatach zarządzania stresem, zdobędą praktyczną wiedzę, jak nie dać się stresowi i poznają techniki ważne dla zdrowia i równowagi - wyjaśnia Grażyna Dobroń.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(gs/mp)

Czytaj także

Odchudzanie Karoliny Kopocz. Kwintesencją metody jest jej brak

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 14:11
- Wypierałam to, że moja waga idzie do góry, choć odżywiałam się zdrowo. Gdy zobaczyłam, że ważę 83 kg, przeżyłam moment załamania. Doszłam do wniosku, że to jest ta chwila, kiedy trzeba spojrzeć smokowi w oczy - mówi w audycji "Instrukcja obsługi człowieka" Karolina Kopocz, która razem w Maciejem Szaciłło napisała książkę "Karolina na detoksie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na gluten - on może nieźle namieszać w naszych organizmach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 14:21
Nie trzeba jeść golonki, smażonej ryby, tłustej gęsi czy jaj w majonezie, żeby przejść zawał. Często zdarza się, że organizm atakuje sam siebie. Dlaczego tak się dzieje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta bogata w kwasy Omega-3 nie wystarczy. Niezbędny jest kwas DHA!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 15:05
Skrót DHA warto zapamiętać, bo choć rzadko jeszcze mówi się o tym kwasie, potrzebujemy go w naszej diecie coraz bardziej.
rozwiń zwiń