Masaż, który porusza serce i pozwala odzyskać kontakt z ciałem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 03:30
Praktykujący mówią o nim "peloszka", dla amatorów jest PeLoHą, czyli masażem, którego autorem jest Alan Earle. Ma on na celu przywrócić lekkość, kontakt z ciałem i pozwolić na nie patrzeć z troską i miłością.
Audio
  • Masaż, który porusza serca (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Masaż, który porusza serce i pozwala odzyskać kontakt z ciałem
Foto: Glow Images/East News

Alan Earle, jak wprowadza prowadząca program Grażyna Dobroń, z wykształcenia jest inżynierem, a z miłości ogrodnikiem. Jego żoną jest Mary - niezwykła kobieta o polskich korzeniach. Alan i Mary Earle żyli w latach 60. w Australii. Pewnego dnia postanowili wszystko sprzedać i wyruszyć w podróż swego życia. Pozbyli się wszystkiego, co mieli i zostali z jednym plecakiem. Podróżują do dziś.
Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
W czasie ich podróży ona wykłada, zaś on masuje ludzi. Przez czas ich wędrówki powstał rodzaj masażu serca Alana, który nazywa się PeLoHa (Peace Love Harmony), będący hybrydą wielu technik. - Dla mnie założeniem tego masażu jest to, że ciało to świątynia ducha. Jest przestrzeń na to, by uczyć się, zdrowieć, myśleć w końcu o sobie - opowiada Magda Drągowska.
Dzięki masażowi, jak podkreśla Magda Drągowska, można się nauczyć jak podejść do ciała z szacunkiem, troską oraz miłością. - Po każdym masażu odkrywam w końcu części mojego ciała. Odkrywam, że mam nogę, widzę, że jestem ciepła i mam miękki brzuch - mówi.

Czytaj więcej o PeLoHa >>>
W wyniku masażu relaksuje się całe ciało. - Dotykiem nakierowujemy uwagę pacjenta na daną część ciała. Za pomocą mojego dotyku może to zobaczyć - wyjaśnia Drągowska.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(sm)

Czytaj także

Dieta bogata w kwasy Omega-3 nie wystarczy. Niezbędny jest kwas DHA!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 15:05
Skrót DHA warto zapamiętać, bo choć rzadko jeszcze mówi się o tym kwasie, potrzebujemy go w naszej diecie coraz bardziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczyć się przezwyciężać stres!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:08
- W Polsce wciąż pracownik jest wykorzystywany do końca. Co się z nim stanie później, nie ma znaczenia, bo jest kolejna następnych, którzy przyjdą na jego miejsce. Starając się obniżyć napięcie z tym związane sięgamy po alkohol, marihuanę - ocenia Robert Rutkowski, psychoterapeuta.
rozwiń zwiń