"Często rozmawiamy, ale rzadko kiedy słyszymy się naprawdę"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 18:33
- Ciekawskość jest nie pierwszym stopniem do piekła, ale wszystkimi. Ciekawość za to jest czymś, co buduje nasze relacje w życiu - mówi Marta Obrycka, propagatorka życia "tu i teraz".
Audio
  • "Często rozmawiamy, ale rzadko kiedy słyszymy się naprawdę" (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Glow Images

Kiedy jesteśmy ciekawi, potrafimy być uważni, słuchać drugiej osoby i samego siebie. - Wtedy nie ma filtra różnych stereotypów, reguł czy norm. Jesteśmy ciekawi tego, co dana chwila przyniesie. Często jest tak, że dni nam mijają, odkładamy szczęście na później: kiedy kupimy dom czy samochód, zmienimy pracę, skończymy studia. Może okazać się, że wtedy określony cel wcale nie da nam szczęścia - mówi gość Grażyny Dobroń.

- Kiedy szara rutyna wkracza do naszego życia, coś nam umyka. Gdy pewnego dnia zechcemy zmienić drogę do pracy, może okazać się, że za zakrętem czeka na nas coś miłego, że będzie to zmiana na lepsze - dodaje Marta Obrycka i zaznacza, jak ważna jest ciekawość naszych bliskich. - Polecam otworzyć się na rozmowy z domownikami. To już będzie wielka zmiana. Zapytać, jak komuś minął dzień i usłyszeć, co ciekawego wydarzyło się w życiu tej osoby. Niestety, we współczesnym świecie często rozmawiamy, ale rzadko kiedy słyszymy się naprawdę - konstatuje gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadziła Grażyna Dobroń.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy w poniedziałki i wtorki o godz. 11.15.

(mk/mp)

Czytaj także

Nauka stawiania granic i uzdrawianie relacji przez dotyk

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 15:30
"Przytulane party" - oto nowojorskie antidotum na brak bliskości, który czasem odczuwa każdy z nas. Zabawa o charakterze społecznym, bez podtekstów seksualnych i alkoholu, ma pomóc psychice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiekowi do życia potrzebne są komplementy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 13:39
Ciało lubi i potrzebuje dotyku i przytulania. Tak samo umysł uwielbia komplementy, słodkie słowa i miłe gesty. Tak wynika z najnowszych badań Polaków przeprowadzonych przez IQS Group. Prawie wszyscy przyznajemy się, że lubimy komplementy.
rozwiń zwiń