Wybierz się w wewnętrzną podróż i poznaj siebie!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 14:01
Żyjemy szybko, niezdrowo i w stresie. Za dużo chcemy zdobyć i za mało patrzymy wgłąb siebie. A przecież warto czasem zatrzymać się na chwilę, by zadać sobie pytanie: dokąd biegnę i czy jestem w tym biegu szczęśliwy?
Audio
  • Rozmowa Grażyny Dobroń z Beatą Sokołowską (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Wybierz się w wewnętrzną podróż i poznaj siebie
Wybierz się w wewnętrzną podróż i poznaj siebie!Foto: Glow Images/East News

Gościem kolejnego odcinka audycji "Instrukcja obsługi człowieka" jest Beata Sokołowska, psycholog kliniczny, kobietą, która w wyniku choroby zdecydowała się całkowicie zmienić swoje życie. Sokołowska opowiada o bólu kręgosłupa, który był tak uciążliwy, że nie była w stanie się ubrać i chodziła jak "stara, zniedołężniała osoba". - Szybko przyszła mi refleksja, że ten ból jest związany z psychiką - mówi Grażynie Dobroń.

Wówczas przyszedł czas na zmiany i zastanowienie, co jest w życiu ważne. - Przyglądałam się sobie. Często odkrywałam też rzeczy niefajne, ale robiłam to odważnie i wiedziałam, że po prostu tego chcę, że chcę coś zmienić. I że nic się samo nie zmieni, że ja muszę do tego dotrzeć - zdradza psycholog.

Jak wygląda przemeblowane życie gościa audycji? - Jest bez napięcia. To, jak się teraz czuję, w porównaniu z tym, jak się czułam jako dwudziestokilkuletnia dziewczyna, to jest po prostu ogromna przepaść. Ja w tej chwili mam takie myśli, że kiedy będę miała osiemdziesiąt lat, to będę mogła pójść w Himalaje, jeżeli zechcę - odpowiada Sokołowska.

Czy można odbyć podróż wewnętrzną i odnaleźć szczęście? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Grażyny Dobroń.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy w poniedziałki i wtorki o godz. 11.15.

(iwo)

Czytaj także

Pomóż swojemu ciału się uzdrowić!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 14:00
Technika Bowena to nie kolejny rodzaj masażu, ale seria precyzyjnych chwytów i tylko tam, gdzie trzeba. Potem ciało odpoczywa. W taki sposób pobudza się organizm do samoregulacji, samo naprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiekowi do życia potrzebne są komplementy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 13:39
Ciało lubi i potrzebuje dotyku i przytulania. Tak samo umysł uwielbia komplementy, słodkie słowa i miłe gesty. Tak wynika z najnowszych badań Polaków przeprowadzonych przez IQS Group. Prawie wszyscy przyznajemy się, że lubimy komplementy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Często rozmawiamy, ale rzadko kiedy słyszymy się naprawdę"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 18:33
- Ciekawskość jest nie pierwszym stopniem do piekła, ale wszystkimi. Ciekawość za to jest czymś, co buduje nasze relacje w życiu - mówi Marta Obrycka, propagatorka życia "tu i teraz".
rozwiń zwiń