"Polki", czyli portret współczesnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 15:11
Fragment panoramy kobiet w książce "Polki": czy potrafimy dbać o siebie, co lubimy i co nas denerwuje?
Audio
  • "Polki", czyli portret współczesnych kobiet (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Fragment panoramy kobiet w książce Polki: czy potrafimy dbać o siebie, co lubimy i co nas denerwuje?
Fragment panoramy kobiet w książce "Polki": czy potrafimy dbać o siebie, co lubimy i co nas denerwuje?Foto: glowimages/Eastnews

Prof. Dominika Maison i Katarzyna Pawlikowska w książce "Polki", która jest rezultatem ich kilkuletnich badań uważają, że przecenia się podobieństwo wszystkich kobiet uznając tę grupę za dość jednolitą, o zbliżonych poglądach czy zachowaniach.

Dzięki analizie autorki "Polek" wyłoniły siedem "grup" kobiet: Spełnione Profesjonalistki, Obywatelki Świata, Zachłanne Konsumpcjonistki, Rodzinne Panie Domu, Niespełnione Siłaczki, Rozczarowane Życiem oraz Osamotnione Konserwatystki.
Katarzyna Pawlikowska opowiada, że z dbaniem o sobie jest trochę tak, jak z czytaniem elementarza: wydaje nam się, że jeśli umiemy czytać, to nie musimy nic wiedzieć. Jest taka grupa kobiet - niespełnione siłaczki - która uważa, że stanowczo coś powinny dla siebie zrobić. I na tym "powinny" często się kończy - dodaje.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadziła: Grażyna Dobroń
Gość: Katarzyna Pawlikowska
Data emisji: 05.01.2015
Godzina emisji: 11.15

(mat.promocyjne,mp)

Czytaj także

Każdy związek potrzebuje bazy dobrych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 13:13
Jeśli przyjmiemy, że życie jest drogą, to powinniśmy dodać, że żadna relacja nie ustrzeże się kamieni i urwisk. Droga składa się z łatwych i trudnych odcinków, a relacja jest jak wspinaczka górska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Nowy Rok rozstańmy się z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 12:25
Raz w roku mamy dodatkowy pretekst, żeby pomyśleć o sobie. Kończą się kartki w kalendarzu i przypominamy sobie o rzeczach czy sprawach, których chętnie byśmy się pozbyli z naszego życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są współczesne Polki?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 14:38
Książka "Polki" maluje portret współczesnych kobiet z wielu perspektyw - od rodziny, pracy, polityki i kościoła, po "prześwietlenie torebki", a nawet łóżka.
rozwiń zwiń