Tomasz Stańko: późno dorosłem, około pięćdziesiątki

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 13:40
- Wiedziałem, że gdy dorosnę, będę musiał zmienić tryb życia - mówi Tomasz Stańko i dodaje, że dzięki jodze wydostał się "z objęć diabła".
Audio
  • Tomasz Stańko: późno dorosłem, koło 50-tki (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
- Kochałem swoje stare życie, jestem jego fanem - twierdzi Tomasz Stańko
- Kochałem swoje stare życie, jestem jego fanem - twierdzi Tomasz StańkoFoto: Wikimedia Commons/Tomek Broszkiewicz/cc-by-2.0

Trębacz przyznaje, że joga nauczyła go, iż nie osiągnięcia są ważne, a dążenie do doskonałości. - Nie ćwiczę systematycznie, ale często jeżdżę z matą. Gdy trasa [koncertowa] jest dobrze zorganizowana, to rano mogę poświęcić godzinkę na jogę - opowiada.

Grażyna Dobroń opowiada w "Instrukcji obsługi człowieka" o tym, jak Tomasz Stańko dwie dekady temu "przeszedł z ciemnej na jasną stronę życia", a sam muzyk tłumaczy, dlaczego nie zamieniłby swojego życia na żadne inne.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Tomasz Stańko (muzyk)
Data emisji: 31.8.2015
Godzina emisji: 11.15

fbi/iwo

Czytaj także

Karolina i Maciej Szaciłło o życiowej odnowie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 16:05
Rozmówczyni Grażyny Dobroń przyznaje, że jeszcze kilka lat temu bardziej zależało jej na odpowiedniej zawartości kosmetyczki niż na tym, co je... Potem wiele się zmieniło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nick Vujicic o podnoszeniu się z życiowych upadków

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 19:00
- Gdy upadasz, tu upadaj na plecy. Wtedy widzisz perspektywę i łatwiej Ci będzie wstać. Gdy upadniesz na brzuch, widzisz tylko ziemię - mówił podczas spotkania w Poznaniu Nick Vujicic.
rozwiń zwiń