Estry lniane - recepta na powrót do zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 15:00
- Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego doprowadzili len do takiej postaci, która jest wielkim lekarstwem dla nas wszystkich - przekonuje Grażyna Dobroń.
Audio
  • Estry z lnu - recepta na powrót do zdrowia (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdrowotne właściwości lnu znane są od starożytności
Zdrowotne właściwości lnu znane są od starożytnościFoto: Depositphotos

Dr Andrzej Vogt, chemik, szef zespołu badawczego z Uniwersytetu Wrocławskiego, uważa, że estry lniane mogą poradzić sobie nawet z bardzo poważnymi chorobami. - Mamy nowe spojrzenie na leczenie ciężkich schorzeń cywilizacyjnych. Możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że pijąc trzy łyżki estrów dziennie, odnawiamy tkankę ludzką na poziomie komórkowym - mówi.

Naukowiec tłumaczy w audycji, dlaczego len pod postacią estrów jest niewspółmiernie lepszy od zwykłego siemienia czy oleju lnianego. Mówi też, dlaczego absolutnie nie wolno zalewać mielonego lnu wrzątkiem.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: dr Andrzej Vogt (chemik, szef zespołu badawczego z Uniwersytetu Wrocławskiego)
Data emisji: 12.10.2015
Godzina emisji: 11.15

fbi/iwo

Czytaj także

Zła dieta potrafi wywołać chorobę

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 16:13
Można mieć stan zapalny w organizmie i o tym nie wiedzieć. On tam sobie siedzi i się tli. Od tego zaczyna się każda choroba. Duży wpływ na przewlekły stan zapalny ma to, co jemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy gluten rzeczywiście powoduje otyłość?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 11:51
- Ludzie, którzy dają porady dietetyczne, nie znają prawdy. Tłuszcz to nie problem. To część dezinformacyjnej kampanii - mówi dr William Davies, autor książki "Dieta bez pszenicy. Jak pozbyć się pszennego brzucha i być zdrowym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowe spojrzenie na męską kuchnię

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 11:00
- Kuchnia męska nie musi kojarzyć się kuchnią tłustą, opartą na mięsie i maśle - przekonuje Szymon Kubicki, autor książki "Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komórki macierzyste pomogą w walce z upływem czasu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 01:38
- Ukazało się światło w tunelu, bo każdą w zasadzie komórkę można cofnąć w rozwoju i otrzymać komórki unieśmiertelnione - mówi prof. Krystyna Domańska-Janik z Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.
rozwiń zwiń