Sprinter czy maratończyk? Wszystko zapisane jest w genach

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:30
- Każdy z nas jest sprinterem, maratończykiem albo sportowcem uniwersalnym - mówi w Trójce biolog molekularny Adam Kuzdraliński i wyjaśnia słuchaczom "genetyczne tajemnice biegaczy".
Audio
  • Dr Adam Kuzdraliński, biolog molekularny, tłumaczy, czym są geny sprintera i maratończyka (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Czy mamy w sobie gen maratończyka, czy sprintera? Można to zbadać (zdjęcie ilustracyjne)
Czy mamy w sobie gen maratończyka, czy sprintera? Można to zbadać (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

- Geny sprintera i maratończyka pojawiły się w świecie naukowym około 2008 roku i są całkiem dobrze przebadanymi genami - tłumaczy gość audycji "Instrukcja obsługi człowieka". Słuchając rozmowy biologa z Grażyną Dobroń, dowiadujemy się, jak wspomniane geny wpływają na nasze życie i do czego nas predestynują.

Dr Kuzdraliński mówi na antenie, jaki gen może mieć Robert Lewandowski i jakimi genami natura obdarzyła przedstawicieli różnych narodów.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: dr Adam Kuzdraliński (biolog molekularny)  
Data emisji: 4.01.2016
Godzina emisji: 11.15

iwo/ei

Czytaj także

Alergia - znak, że czas na zmianę

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 15:18
- Alergia to tylko mały sygnał, że coś z naszym organizmem jest nie w porządku. Powinniśmy dziękować, że się zdarzyła, bo ona zwraca uwagę, że coś robimy źle - wyjaśnia Żaneta Geltz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen przygody istnieje! Sprawdź, czym się objawia

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 16:21
Badanie ludzkiego DNA pokazało, że bardzo różnimy się od siebie. - Zaczęto szukać tych różnic i tak odkryty został gen przygody. A ma go co piąta osoba - mówiła Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń