Klucz do szczęścia znajduje się w naszych rękach

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 16:33
- Jesteśmy prezesami naszego życia. Od nas samych zależy jak się ono ułoży - mówi w Trójce trener komunikacji Monika Dębicka.
Audio
  • Klucz do szczęścia znajduje się w naszych rękach (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
- Odpowiadamy za to, co się z nami dzieje i co przeżywamy. Jeżeli jesteśmy ofiarą sytuacji i zdarzeń, to zawsze będziemy sabotować samych siebie i nasze związki - mówiła Monika Dębicka
- Odpowiadamy za to, co się z nami dzieje i co przeżywamy. Jeżeli jesteśmy ofiarą sytuacji i zdarzeń, to zawsze będziemy sabotować samych siebie i nasze związki - mówiła Monika DębickaFoto: Pixabay/jarmoluk

Ta zasada dotyczy również miłości i związków. Wydaje nam się, że jak już się pokochaliśmy, to wszystko się ułoży. Tymczasem miłość jest podobnym zjawiskiem jak np. talent muzyczny. - Jeżeli ktoś kocha muzykę i ćwiczy od rana do wieczora, to staje wirtuozem. Z miłością jest podobnie - przekonuje Monika Dębicka.

Jednak w miłości możemy też sobie szkodzić. Taka sytuacja ma zwykle miejsce, jeśli uzależniamy nasze szczęście od drugiej osoby. 

Gość audycji "Instrukcja obsługi człowieka" daje także rady dotyczące wychowywania dzieci i wyjaśnia, dlaczego najbardziej wrażliwym okresem w życiu jest czas dojrzewania.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Monika Dębicka (trener komunikacji)
Data emisji: 2.02.2016
Godzina emisji: 11.15

tj/mk

Czytaj także

Po co nam marzenia? Po to, by je spełniać!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 09:00
Wszystko, co przeżywamy, może nas budować lub działać na nas destrukcyjnie. - To od nas zależy, jak spojrzymy na to, co nam się przytrafia - mówi w Trójce Monika Górska.
rozwiń zwiń