X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chorzy na zwyrodnienie plamki żółtej mogą leczyć się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 14:10
- Przełom w leczeniu tej choroby polega na tym, że można zrewitalizować siatkówkę, czyli odbudować jej komórki - mówi prof. Krystyna Czechowicz-Janicka z Instytutu Oka.
Audio
  • Prof. Krystyna Czechowicz-Janicka o przełomie w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej oka (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
- Przed 2006 rokiem nie mieliśmy żadnej możliwości, by zatrzymać chorobę AMD - mówi prof. Krystyna Czechowicz-Janicka (zdjęcie ilustracyjne)
- Przed 2006 rokiem nie mieliśmy żadnej możliwości, by zatrzymać chorobę AMD - mówi prof. Krystyna Czechowicz-Janicka (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Nieuleczalną dotąd chorobę oka - zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) - można nie tylko zatrzymać, lecz także wyleczyć, zwłaszcza na początku procesu degeneracyjnego. Pomaga w tym zaawansowana technologia laserowa. Na świecie jest sześć takich laserów, a w Europie Środkowej ma go tylko Polska.

- Ten laser działa 500 razy słabiej niż jakiekolwiek inny na świecie. Dlatego nie niszczy, nie wypala, nie przecina, tylko dotyka komórkę - tłumaczy prof. Krystyna Czechowicz-Janicka.

Ekspert opowiada w audycji, jakie są symptomy ADM, co zrobić, by zmniejszyć ryzyko zachorowania i w jaki sposób kwalifikuje się pacjentów do zabiegu laserem.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi:
Grażyna Dobroń
Gość:
prof. Krystyna Czechowicz-Janicka (Instytut Oka)
Data emisji:
9.02.2016
Godzina emisji:
11.18

pg/iwo

Czytaj także

Rzadkie choroby - częsty problem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 14:30
- Polska jest ostatnim krajem w Unii Europejskiej, który nie ma przyjętej strategii dla chorób rzadkich - mówi Maria Libura z Instytutu Studiów Interdyscyplinarnych nad Chorobami Rzadkimi Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świecić, czy nie świecić? Ciemne strony jasnych ulic

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 15:50
Mocne oświetlenie nie tylko dużo kosztuje, ale ma też wpływ na zdrowie ludzi. Czy da się pogodzić interes kierowców i przechodniów z interesem mieszkańców budynków, którzy tuż za oknem mają lampy uliczne?
rozwiń zwiń