X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lubisz być na bieżąco? To może być FOMO

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 13:07
Żyjemy w czasach nieustannej informacji. Gdy zaczynamy odczuwać lęk przed tym, że coś nas omija, to znak, że cierpimy na FOMO - chorobę cywilizacyjną naszych czasów.
Audio
  • FOMO - choroba cywilizacyjna naszych czasów (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
- Warto przyjrzeć się samemu sobie, bo być może spędzając dużo czasu w internecie  coś tracimy - mówi Igor Rotberg (zdjęcie ilustracyjne)
- Warto przyjrzeć się samemu sobie, bo być może spędzając dużo czasu w internecie coś tracimy - mówi Igor Rotberg (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Ed Gregory/stokpic/CC

To internet stworzył poczucie, że żyjemy w świecie wymuszonej natychmiastowości. Stąd przeciążenie informacjami i uzależnienie od bycia na bieżąco.

- Skutek jest taki, że wzrasta w nas poziom stresu, a spada poziom koncentracji. Mamy tendencję do prokrastynacji, czyli odkładnia spraw na później. A jeśli nasza rozmowa z drugą osobą jest kilkanaście razy przerywana, ponieważ sprawdzamy, czy na profilu w portalu społecznościowym nie przyszło jakieś powiadomienie, to tracą też na tym nasze kontakty - tłumaczy w Trójce psycholog Igor Rotberg.

Ekspert odpowiada też m.in. na pytania, jak zachować równowagę między życiem realnym a wirtualnym i po czym poznać, że umysł jest przeciążony nadmiarem informacji i bodźców zewnętrznych.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi:
Grażyna Dobroń
Gość:
Igor Rotberg (psycholog)
Data emisji:
15.02.2016
Godzina emisji:
11.17

pg/ei

Czytaj także

Zakupoholizm. Problem dwóch milionów Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 18:10
Żeby lepiej się poczuć, muszę sobie coś kupić - tak myśli wiele osób. Ale zakupy stają się problemem, gdy jest to jedyny sposób odreagowania stresu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klucz do szczęścia znajduje się w naszych rękach

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 16:33
- Jesteśmy prezesami naszego życia. Od nas samych zależy jak się ono ułoży - mówi w Trójce trener komunikacji Monika Dębicka.
rozwiń zwiń