Jacek Walkiewicz radzi, jak stać się dobrym dla siebie i innych

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 10:30
- Brak refleksji, przynajmniej raz w roku, jest w stanie wcześniej czy później spłycić nasze człowieczeństwo - mówi Grażyna Dobroń. A jak o siebie i bliskich zadbać w wyjątkowym czasie świąt, radzi psycholog Jacek Walkiewicz.
Audio
  • Czas, by stać się dobrym dla siebie i innych (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Czas aktywnie spędzany z dzieckiem procentuje.  (zdjęcie ilustracyjne)
Czas aktywnie spędzany z dzieckiem procentuje. (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Pixabay/AdinaVoicu

Dziennikarka przekonuje w "Instrukcji obsługi człowieka", że nic nie jest nam dane na stałe, ale bardzo wiele od nas zależy, bo to indywidualne przekonania tworzą naszą rzeczywistość.

Psycholog Jacek Walkiewicz dodaje, że warto wyciągać ze świata dookoła to co jest dobre, widzieć i doceniać takie rzeczy. - Mimo że widzimy na pewno rzeczy, które są złe. Ale wzmacniając dobro, będziemy mogli zobaczyć ten świat w jaśniejszych kolorach - uważa psycholog.

W audycji rozmawiamy o tym, jak odróżnić "zmuszanie się do dobra" od zauważania go oraz o tym, jak owocnie przeżyć święta z bliskimi, doceniając to, że wciąż są z nami...

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Jacek Walkiewicz (psycholog)
Data emisji: 22.03.2016
Godzina emisji: 11.16

fbi/ei

Czytaj także

Zadziwiający list Einsteina do potomnych...

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 13:00
"To co teraz wyjawię spotka się w świecie z brakiem zrozumienia i uprzedzeniem" - zaczął jeden ze swoich listów Albert Einstein. Co miało nas tak zaskoczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dojrzała miłość. Czy można się jej nauczyć?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:12
- Nie można wymagać od innych ludzi, by nas pokochali, jeśli nie potrafimy pokochać samych siebie. A pokochanie siebie to wbrew pozorom bardzo trudna sztuka - mówił psychoterapeuta Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego ludzie się oceniają?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:12
Nie zmienia to w żaden sposób naszego życia. Być może chwilowo podnosi nasze samopoczucie, ale tylko jeśli ktoś wypada przy nas gorzej.
rozwiń zwiń