Każdy ma w sobie potrzebę bliskości

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 14:36
- Jeśli dziecko uczy się, że nie ma bliskości, wtedy zaczyna sobie radzić samo - mówi Emilia Żurek, somatoterapeutka, coach.
Audio
  • Gość Grażyny Dobroń o braku bliskości w dzieciństwie (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Bardzo ważne jest to, żeby zaspokajać dzieciom potrzebę bliskości (zdjęcie ilustracyjne)
Bardzo ważne jest to, żeby zaspokajać dzieciom potrzebę bliskości (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/PublicDomainPictures

- Zaczyna rosnąć w przekonaniu, że jest samowystarczalne i w każdej sytuacji da sobie radę. Gdy dorośnie, niby nikogo nie potrzebuje, ale tak naprawdę jest samotne. Nie potrafi nawiązać głębszych relacji - twierdzi gość Grażyny Dobroń.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Emilia Żurek tłumaczy, w jaki sposób ludzkie ciało reaguje na brak bliskości w dzieciństwie.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Emilia Żurek (somatoterapeutka, coach)
Data emisji: 29.03.2016
Godzina emisji: 11.16

mp/fbi

Czytaj także

Dlaczego ludzie się oceniają?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:12
Nie zmienia to w żaden sposób naszego życia. Być może chwilowo podnosi nasze samopoczucie, ale tylko jeśli ktoś wypada przy nas gorzej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak lepiej zrozumieć intencje innych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 16:28
- Interpretujemy, bo rzadko słyszymy intencje drugiej osoby. Jeśli jej nie rozumiemy to mózg sobie "dokłada" i robi to zgodnie ze swoimi doświadczeniami - opowiada Lucyna Wieczorek, trenerka interpersonalna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Walkiewicz radzi, jak stać się dobrym dla siebie i innych

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 10:30
- Brak refleksji, przynajmniej raz w roku, jest w stanie wcześniej czy później spłycić nasze człowieczeństwo - mówi Grażyna Dobroń. A jak o siebie i bliskich zadbać w wyjątkowym czasie świąt, radzi psycholog Jacek Walkiewicz.
rozwiń zwiń