X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewlekle chorzy też chcą aktywnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:07
Organizatorzy kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" chcą zwiększyć świadomość społeczną na temat osób, które mimo chorób przewlekłych nie chcą korzystać z rent i zwolnień, ale prowadzić aktywne życie rodzinne i zawodowe.
Audio
  • Gość Grażyny Dobroń o akcji społecznej "Choroba? Pracuję z nią!" (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Jak pomóc ludziom przewlekle chorym, którzy chcą pozostać aktywni?
Jak pomóc ludziom przewlekle chorym, którzy chcą pozostać aktywni?Foto: pixabay.com/frolicsomepl

- Nie wolno się narzucać. Nie powinno się też okazywać zbytnej troskliwości, bo może to być źle przyjęte - radzi dr Renata Duchnowska wszystkim, którzy mają w swoim otoczeniu ludzi przewlekle chorych.

Kluczowym elementem kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" jest petycja o refundację terapii podskórnych dla cierpiących na takie choroby jak rak piersi, chłoniaki nieziarnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, zespoły mielodysplastyczne.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której dr Renata Duchnowska opowiada m.in,, jak pracodawcy powinni zachować się w stosunku do pracowników, którzy są przewlekle chorzy.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: dr Renata Duchnowska (onkolog)
Data emisji: 18.04.2016
Godzina emisji: 11.17

mp/ei

Czytaj także

Wiosna - najlepszy moment na picie soku drzew

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 11:00
Początek wiosny to doskonały czas na zbieranie soków drzew, choćby brzozy czy klonu. - Zawsze doskonale się czuję po wypiciu takiego soku - mówi biolog i etnobotanik prof. Łukasz Łuczaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co powinien jeść pacjent w szpitalu?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 16:15
- Często jest tak, że jeśli pacjent jest niedożywiony, to jego hospitalizacja trwa dłużej, częściej ma powikłania i gorzej goją się jego rany - mówi Ewa Cyborska zajmująca się kwestią żywienia w szpitalach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieziemska kobieta, czyli jaka?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 18:10
- Największym marzeniem gąsienicy jest kawał zielonego liścia. Nawet nie pomyśli, że może być motylem. To samo dotyczy niektórych kobiet - mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl, która przekonuje kobiety, że są nieziemskie.
rozwiń zwiń