Przewlekle chorzy też chcą aktywnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:07
Organizatorzy kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" chcą zwiększyć świadomość społeczną na temat osób, które mimo chorób przewlekłych nie chcą korzystać z rent i zwolnień, ale prowadzić aktywne życie rodzinne i zawodowe.
Audio
  • Gość Grażyny Dobroń o akcji społecznej "Choroba? Pracuję z nią!" (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Jak pomóc ludziom przewlekle chorym, którzy chcą pozostać aktywni?
Jak pomóc ludziom przewlekle chorym, którzy chcą pozostać aktywni?Foto: pixabay.com/frolicsomepl

- Nie wolno się narzucać. Nie powinno się też okazywać zbytnej troskliwości, bo może to być źle przyjęte - radzi dr Renata Duchnowska wszystkim, którzy mają w swoim otoczeniu ludzi przewlekle chorych.

Kluczowym elementem kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" jest petycja o refundację terapii podskórnych dla cierpiących na takie choroby jak rak piersi, chłoniaki nieziarnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, zespoły mielodysplastyczne.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której dr Renata Duchnowska opowiada m.in,, jak pracodawcy powinni zachować się w stosunku do pracowników, którzy są przewlekle chorzy.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: dr Renata Duchnowska (onkolog)
Data emisji: 18.04.2016
Godzina emisji: 11.17

mp/ei

Czytaj także

Wiosna - najlepszy moment na picie soku drzew

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 11:00
Początek wiosny to doskonały czas na zbieranie soków drzew, choćby brzozy czy klonu. - Zawsze doskonale się czuję po wypiciu takiego soku - mówi biolog i etnobotanik prof. Łukasz Łuczaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co powinien jeść pacjent w szpitalu?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 16:15
- Często jest tak, że jeśli pacjent jest niedożywiony, to jego hospitalizacja trwa dłużej, częściej ma powikłania i gorzej goją się jego rany - mówi Ewa Cyborska zajmująca się kwestią żywienia w szpitalach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieziemska kobieta, czyli jaka?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 18:10
- Największym marzeniem gąsienicy jest kawał zielonego liścia. Nawet nie pomyśli, że może być motylem. To samo dotyczy niektórych kobiet - mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl, która przekonuje kobiety, że są nieziemskie.
rozwiń zwiń