Mikrobiom - od niego zależy figura i stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 11:42
- Mikrobiom - to bardzo ważne słowo na teraz. Cały świat się tym zajmuje - i Stany Zjednoczone i Europa - przekonuje Grażyna Dobroń i odsłania w audycji tajemnice zdrowia i szczupłej sylwetki.
Audio
  • Mikrobiom - od niego zależy figura i stan umysłu (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Gość Grażyny Dobroń mówi w audycji, dlaczego niektóre osoby nie mogą schudnąć, choć stosują diety
Gość Grażyny Dobroń mówi w audycji, dlaczego niektóre osoby nie mogą schudnąć, choć stosują dietyFoto: Glow Images/East News

Dziennikarka przekonuje, że to co zjemy, ma wpływ na nasze myślenie, sposób funkcjonowania, dobry sen oraz na to, jak będziemy się czuć następnego dnia. Na pytanie, jakie popełniamy błędy i jak je można poprawić odpowiada dr Leszek Marek Krześniak.

Okazuje się, że bardzo ważne jest picie wody, ale z ważnym dodatkiem - wapniem. - Jeżeli na przykład jemy mięso, to trzeba przy tym dopić odpowiednią ilość wody, ale nie od razu po zjedzeniu - przekonuje dr Leszek Marek Krześniak.

Jaką rolę w procesach zachodzących w naszym organizmie ma mikrobiom? Dlaczego jest ona kluczowa? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: dr Leszek Marek Krześniak
Data emisji: 17.05.2016
Godzina emisji: 11.17

fbi/ei

Czytaj także

Tomasz Stańko: późno dorosłem, około pięćdziesiątki

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 13:40
- Wiedziałem, że gdy dorosnę, będę musiał zmienić tryb życia - mówi Tomasz Stańko i dodaje, że dzięki jodze wydostał się "z objęć diabła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dojrzała miłość. Czy można się jej nauczyć?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:12
- Nie można wymagać od innych ludzi, by nas pokochali, jeśli nie potrafimy pokochać samych siebie. A pokochanie siebie to wbrew pozorom bardzo trudna sztuka - mówił psychoterapeuta Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń