Dopalacze w teatrze - czyli sztuka, która edukuje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dopalacze w teatrze - czyli sztuka, która edukuje
Dopalacze trafiają do obrotu pod różnymi postaciami (zdjęcie ilustracyjne)Foto: RomanR/shutterstock.com

"Dopalacze. Siedem stopni donikąd" to przedstawienie, w którym poruszany jest problem uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Gość Grażyny Dobroń mówił o jego edukacyjnym wymiarze.

Posłuchaj

Robert Rutkowski, terapeuta uzależnień o sztuce "Dopalacze. Siedem stopni donikąd" (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Turboszka", "Cherry Cocolino" czy "Mocarz" - to nazwy środków psychoaktywnych, po które sięgają młodzi ludzie. Mówią też o nich bohaterowie przedstawienia "Dopalacze. Siedem stopni donikąd", w którym obnażona zostaje brutalna prawda na temat tych substancji. - Tam jest sporo informacji medycznych, których żaden młody człowiek nie wysłucha w normalnej formie - zauważył gość audycji "Instrukcja obsługi człowieka" Robert Rutkowski.

Zdaniem terapeuty uzależnień sztuka może mieć większą wartość edukacyjną niż internetowe spoty poświęcone temu problemowi. - Jeżeli [młody człowiek - red.] zacznie oglądać w internecie klip z informacjami medycznymi na temat szkodliwości dopalaczy, to wyłączy go po trzydziestu sekundach - stwierdził. A sztukę - jak mówił - obejrzy do końca.

Gość Radiowej Trójki tłumaczył też w audycji Grażyny Dobroń, dlaczego ludzie sięgają po substancje psychoaktywne. Dowiemy się z niej też, gdzie jeszcze można zobaczyć przedstawienie. Zapraszamy do wysłuchania załączonego materiału dźwiękowego.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 16.1.2017
Godzina emisji: 11.15

pkur/fbi


Polecane