X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dopalacze w teatrze - czyli sztuka, która edukuje

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 13:12
"Dopalacze. Siedem stopni donikąd" to przedstawienie, w którym poruszany jest problem uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Gość Grażyny Dobroń mówił o jego edukacyjnym wymiarze.
Audio
  • Robert Rutkowski, terapeuta uzależnień o sztuce "Dopalacze. Siedem stopni donikąd" (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Dopalacze trafiają do obrotu pod różnymi postaciami (zdjęcie ilustracyjne)
Dopalacze trafiają do obrotu pod różnymi postaciami (zdjęcie ilustracyjne)Foto: RomanR/shutterstock.com

"Turboszka", "Cherry Cocolino" czy "Mocarz" - to nazwy środków psychoaktywnych, po które sięgają młodzi ludzie. Mówią też o nich bohaterowie przedstawienia "Dopalacze. Siedem stopni donikąd", w którym obnażona zostaje brutalna prawda na temat tych substancji. - Tam jest sporo informacji medycznych, których żaden młody człowiek nie wysłucha w normalnej formie - zauważył gość audycji "Instrukcja obsługi człowieka" Robert Rutkowski.

Zdaniem terapeuty uzależnień sztuka może mieć większą wartość edukacyjną niż internetowe spoty poświęcone temu problemowi. - Jeżeli [młody człowiek - red.] zacznie oglądać w internecie klip z informacjami medycznymi na temat szkodliwości dopalaczy, to wyłączy go po trzydziestu sekundach - stwierdził. A sztukę - jak mówił - obejrzy do końca.

Gość Radiowej Trójki tłumaczył też w audycji Grażyny Dobroń, dlaczego ludzie sięgają po substancje psychoaktywne. Dowiemy się z niej też, gdzie jeszcze można zobaczyć przedstawienie. Zapraszamy do wysłuchania załączonego materiału dźwiękowego.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 16.1.2017
Godzina emisji: 11.15

pkur/fbi


Czytaj także

Gdzie kończy się zabawa a zaczyna nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:05
- Nie ma nic złego w tym, ze w wieku "nastu" lat próbujemy używek. Natomiast jeśli to idzie gdzieś dalej, to zaczyna się problem. Tę granicę bardzo trudno zauważyć - podkreśla Sylwia Minda-Grzyb, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólna akcja służb przeciwko dopalaczom. 23 osoby zatrzymane

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:09
Przechwycone ponad 2,1 tys. opakowań z dopalaczami, blisko 1 kg środków odurzających i psychotropowych, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz mienie o wartości ponad 140 tys. zł - to efekt przeprowadzonych w ostatnich dniach w całym kraju wspólnych kontroli policji, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Służby Celnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dopalacze" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 18:16
Kiedyś sklepy z dopalaczami można było znaleźć w każdym mieście. Dziś sprzedaż tych środków w dużej mierze przeniosła się do internetu. Są łatwo dostępne i tanie, więc sięga po nie coraz więcej młodych ludzi. Skutki takich eksperymentów mogą być tragiczne.
rozwiń zwiń