Uważność i spokój na co dzień i od święta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:00
- Winnych naszego złego samopoczucia i napięcia szukamy na ogół w świecie zewnętrznym, ale spokój każdy musi przywrócić sobie sam - mówi Grażyna Dobroń.
Audio
  • Grażyna Dobroń zdradza, jak możemy popracować nad własnym spokojem wewnętrznym (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: michaelyan / via Foter.com / CC BY-NC-ND

Silne uczucia, gniew czy stres zmieniają nam oddech i wpływają na pogorszenie naszego samopoczucia. Grażyna Dobroń poleca, by choć 10-15 minut dziennie poświęcić na pogłębienie oddechu, co można zrobić np. krojąc warzywną sałatkę na święta.

- To, jak oddychamy, płytko czy głęboko, szybko czy powoli, płynnie czy dusząc się, to nasz barometr fizyczny i psychiczny. Wiadomo, że prawidłowy oddech natlenia krew, daje energię głosowi. A gdy krew dotrze do mózgu, przyniesie głębokie i spokojne myślenie - opowiada Grażyna Dobroń.

O tym, jak sami możemy poprawić atmosferę świąt, usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 11.04.2017
Godzina emisji: 11.15

sm/ei

Czytaj także

Zła wiadomość dla amatorów ostrego języka

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 17:00
- Badania pokazują, że słowa o negatywnym zabarwieniu i agresywne zachowanie nie osłabiają w nas agresji, a wręcz przeciwnie, wzmacniają ją - twierdzi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spojrzenie w oczy. Nie tak oczywiste, jak się wydaje

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 17:00
- Ja nie patrzę ludziom w oczy w swojej pracy zawodowej. Opanowuje mnie nagle trywializm tego, co robię. Zdarza się, że rzeczy, które są dla innych odkrywcze, dla mnie są trywialne. Czuję się zażenowana, że mówię oczywiste rzeczy - przyznaje szczerze psycholog Iwona Majewska-Opiełka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposoby na stres nasz codzienny

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:09
- Każdy nierozwiązany stres emocjonalny, a nawet skłonność do zamartwiania się czy tłumione emocje, mają wpływ na kondycję nadnerczy - podkreśla Trójkowa specjalistka od zdrowego trybu życia, Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń