Magia "olewania" poprawi nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 21:28
- Magia polega na tym, by dać przestrzeń rzeczom, którymi się chcemy zajmować, bo inaczej będziemy przeciętni we wszystkim - mówi psycholog dr Barbara Zych.
Audio
  • Na czym polega magia olewania? (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
- Warto wypracować własne metody poprawiania sobie nastroju i mieć zdrowe wspomagacze, jak np. rozmowa z przyjacielem, spacer czy ulubiona herbata - poleca gość Trójki
- Warto wypracować własne metody poprawiania sobie nastroju i mieć zdrowe wspomagacze, jak np. rozmowa z przyjacielem, spacer czy ulubiona herbata - poleca gość TrójkiFoto: Joe St.Pierre // Joestpierrephoto.com via Foter.com / CC BY-NC-ND

Często staramy się wszystkiemu sprostać i stawiamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Zdaniem psycholog dr Barbary Zych szczególnie polskie kobiety chcą być idealne, a takie myślenie nie zawsze im służy. Dlatego ważne jest np. stawianie na określone talenty, by móc osiągnąć mistrzostwo w danej dziedzinie i rozwijać się w tym, co dla nas ważne i co nas cieszy.

- Jak już przygotujemy posiłki, sprzątamy dom np. na święta wielkanocne i przychodzi czas świętowania, to nie mamy już na to siły. I to jest chyba najsmutniejsze, bo ważniejsze jest to, by podejść do tematu pozytywnie i ze wszystkich rzeczy, którymi możemy się przejmować, wybrać tych kilka, które są naprawdę ważne - podpowiada dr Zych.

O tym, na czym polega metoda "zero żalu", o "magii olewania" i tym, jak lepiej dbać o siebie, mówimy w audycji. Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 18.04.2017
Godzina emisji: 11.13

sm/ei

Czytaj także

Żel pod prysznic lub mydło? Najlepiej raz w tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 11:57
- Żeby skóra człowieka dobrze funkcjonowała, powinna mieć kwaśny odczyn, a tymczasem my ją szorujemy, myjemy sztucznymi środkami i do tego używamy antybiotyków - mówi Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposoby na stres nasz codzienny

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:09
- Każdy nierozwiązany stres emocjonalny, a nawet skłonność do zamartwiania się czy tłumione emocje, mają wpływ na kondycję nadnerczy - podkreśla Trójkowa specjalistka od zdrowego trybu życia, Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uważność i spokój na co dzień i od święta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:00
- Winnych naszego złego samopoczucia i napięcia szukamy na ogół w świecie zewnętrznym, ale spokój każdy musi przywrócić sobie sam - mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń