X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magia "olewania" poprawi nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 21:28
- Magia polega na tym, by dać przestrzeń rzeczom, którymi się chcemy zajmować, bo inaczej będziemy przeciętni we wszystkim - mówi psycholog dr Barbara Zych.
Audio
  • Na czym polega magia olewania? (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
- Warto wypracować własne metody poprawiania sobie nastroju i mieć zdrowe wspomagacze, jak np. rozmowa z przyjacielem, spacer czy ulubiona herbata - poleca gość Trójki
- Warto wypracować własne metody poprawiania sobie nastroju i mieć zdrowe wspomagacze, jak np. rozmowa z przyjacielem, spacer czy ulubiona herbata - poleca gość TrójkiFoto: Joe St.Pierre // Joestpierrephoto.com via Foter.com / CC BY-NC-ND

Często staramy się wszystkiemu sprostać i stawiamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Zdaniem psycholog dr Barbary Zych szczególnie polskie kobiety chcą być idealne, a takie myślenie nie zawsze im służy. Dlatego ważne jest np. stawianie na określone talenty, by móc osiągnąć mistrzostwo w danej dziedzinie i rozwijać się w tym, co dla nas ważne i co nas cieszy.

- Jak już przygotujemy posiłki, sprzątamy dom np. na święta wielkanocne i przychodzi czas świętowania, to nie mamy już na to siły. I to jest chyba najsmutniejsze, bo ważniejsze jest to, by podejść do tematu pozytywnie i ze wszystkich rzeczy, którymi możemy się przejmować, wybrać tych kilka, które są naprawdę ważne - podpowiada dr Zych.

O tym, na czym polega metoda "zero żalu", o "magii olewania" i tym, jak lepiej dbać o siebie, mówimy w audycji. Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 18.04.2017
Godzina emisji: 11.13

sm/ei

Czytaj także

Żel pod prysznic lub mydło? Najlepiej raz w tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 11:57
- Żeby skóra człowieka dobrze funkcjonowała, powinna mieć kwaśny odczyn, a tymczasem my ją szorujemy, myjemy sztucznymi środkami i do tego używamy antybiotyków - mówi Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposoby na stres nasz codzienny

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:09
- Każdy nierozwiązany stres emocjonalny, a nawet skłonność do zamartwiania się czy tłumione emocje, mają wpływ na kondycję nadnerczy - podkreśla Trójkowa specjalistka od zdrowego trybu życia, Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uważność i spokój na co dzień i od święta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:00
- Winnych naszego złego samopoczucia i napięcia szukamy na ogół w świecie zewnętrznym, ale spokój każdy musi przywrócić sobie sam - mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń