Kilka przykazań silnej współczesnej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 19:00
- Kobiety mają największy problem z zaakceptowaniem swoich uczuć. Wydaje im się, że jak są smutne, to jest dramat, bo już zawsze będą smutne. To nieprawda. Jak kobieta nie pozwala sobie na smutek, to nie doświadcza też potem prawdziwej, głębokiej radości - uważa Patrycja Załug z Akademii Kobiet Sukcesu.
Audio
  • Kilka przykazań silnej współczesnej kobiety (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Siła rodzi się także z pozwalania sobie na słabości
Siła rodzi się także z pozwalania sobie na słabościFoto: Pixabay/Foundry

Nie warto tłumić w sobie prawdziwych uczuć. Gdy pozwolimy im zaistnieć - na przykład żalowi, złości czy rozczarowaniu - to one wkrótce miną i zostawią miejsce na spokój albo radość.

- Szalenie ważne jest też dbanie o własne ciało, choćby o odpoczynek dla niego. Jeśli nie dbamy o własne ciało, to skąd mamy mieć energię. Żadna pewność siebie, żadna przebojowość i żadne mówienie sobie, że będzie dobrze, nie wystarczy, jeśli nie zadbamy o to, by dostarczać organizmowi to, co jest mu potrzebne - tłumaczy specjalistka.

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Patrycja Załug (Akademia Kobiet Sukcesu)
Data emisji: 24.04.2017
Godzina emisji: 11.13

fbi/mk

Czytaj także

Żel pod prysznic lub mydło? Najlepiej raz w tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 11:57
- Żeby skóra człowieka dobrze funkcjonowała, powinna mieć kwaśny odczyn, a tymczasem my ją szorujemy, myjemy sztucznymi środkami i do tego używamy antybiotyków - mówi Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposoby na stres nasz codzienny

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:09
- Każdy nierozwiązany stres emocjonalny, a nawet skłonność do zamartwiania się czy tłumione emocje, mają wpływ na kondycję nadnerczy - podkreśla Trójkowa specjalistka od zdrowego trybu życia, Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uważność i spokój na co dzień i od święta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:00
- Winnych naszego złego samopoczucia i napięcia szukamy na ogół w świecie zewnętrznym, ale spokój każdy musi przywrócić sobie sam - mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń