Jak można odwrócić uwagę od bólu?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 17:20
- Ma być naturalnie, normalnie, można przyjść z psem. Swoją pracę traktuję jako pasję - mówi fizjoterapeuta Robert Górski.
Audio
  • "Pan rowerek" - niezwykły fizjoterapeuta z Sobieszowa (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Kzenon/Shutterstock

Dzięki indywidualnej praktyce fizjoterapii Robert Górski stara się dostosować tryb pracy do potrzeb swoich pacjentów. Jego pasją są rowery i to na nich często przyjeżdża do chorych, co sprawiło, że dorobił się u dzieci przydomka "pan rowerek". Pomaganie innym, zarówno fizycznie jak i psychicznie, to dla niego największa radość.

- W publicznej służbie zdrowia przy rehabilitacji nie ma indywidualizacji usług w stosunku do potrzeb pacjenta. Zwykle w pracy spędzam dość dużo czasu, więc również z pobudek egoistycznych muszę sobie zapewnić jak najlepsze warunki, a budowanie relacji z ludźmi jest do tego najlepszym rozwiązaniem - opowiada Robert Górski, fizjoterapeuta z Sobieszowa.

O tym, jak można odwrócić uwagę od bólu, mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 15.05.2017
Godzina emisji: 11.13

sm/ei

Czytaj także

Jak dbać o pompę, bez której nie ma nas?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 16:45
- Nikt nie wie lepiej od nas samych, jak się czujemy. Jest taki moment, kiedy odczuwamy dyskomfort w samopoczuciu lub w różnych częściach ciała. Warto się wówczas zatrzymać i zapytać, z jakiego powodu tak się dzieje - mówi Emilia Żurek, psychosomatoanalityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia "olewania" poprawi nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 21:28
- Magia polega na tym, by dać przestrzeń rzeczom, którymi się chcemy zajmować, bo inaczej będziemy przeciętni we wszystkim - mówi psycholog dr Barbara Zych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poniedziałkowy zimny prysznic z "Człowiekiem lodu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 17:20
Doładowanie powietrzem i zimne kąpiele działają jak lekarstwo i nic nie kosztują. Trzeźwy umysł, spokój i opanowanie to tylko niektóre z korzyści, jakie przynoszą te dobrodziejstwa natury.
rozwiń zwiń