Rzucenie palenia to ledwie pierwszy krok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 16:00
Pierwszy krok może być najważniejszy, ale jest całkowicie pozbawiony sensu, jeśli nie pójdą za nim dalsze działania. Identycznie jest w profilaktyce nowotworowej.
Audio
  • Rzucenie palenia to ledwie pierwszy krok (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Marc Bruxelle/Shutterstock.com

– W ostatnich latach główną przyczyną śmierci nie jest rak piersi, ale rak płuca i z niepokojem obserwujemy ten trend – mówi dr Marta Mańczuk. Trzeba pamiętać, że jest wiele rzeczy, które możemy robić, aby wspierać swoją odporność na nowotwory. Przede wszystkim należy pamiętać o bogatej w warzywa i owoce diecie, ale także o aktywności fizycznej.

O zdrowie warto dbać. Kilka cennych wskazówek, jak to robić, można usłyszeć w załączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: dr Marta Mańczuk (Zakład Prewencji w Centrum Onkologicznym w Warszawie)
Data emisji: 28.09.2017
Godzina emisji: 11.14

ml/mk

Czytaj także

Solaria pod lupą. Jeden raz nam nie zaszkodzi?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 19:23
Większość z nas łaknie światła, zarówno tego sztucznego, jak i naturalnego. Z powodu jego braku wymyślono solarium, które przez dekady wydawało się dobrym rozwiązaniem. Dziś już  wiemy, że prawda o sztucznych lampach jest inna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z nowotworem można sobie poradzić!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:00
– Coraz więcej mówimy o genetyce. Coraz więcej wiemy o tym, że styl życia ma znaczenie, że są nowotwory warunkowane dziedzicznie, ale najistotniejsze są czynniki środowiskowe – podkreśla dr Dorota Kiprian.
rozwiń zwiń