Jak żyć z Hashimoto?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 14:00
Choroba Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy, to wciąż choroba nieuleczalna. Można jednak zwalczyć jej objawy i prowadzić z nią normalne życie.
Audio
  • Jak żyć z Hashimoto? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: absolutimages/shutterstock.com

Z Hashimoto żyje niemal co trzecia kobieta na świecie. Choroba ta niesie za sobą wiele poważnych następstw, trudności z zajściem w ciążę, problemy z jelitami i równowagą hormonalną i wiele innych.

Istnieją jednak sposoby na radzenie sobie z objawami. – Nie ma lekarstwa na Hashimoto, ale z jego objawami można sobie poradzić w trzy miesiące. W zapaleniu tarczycy kluczowe jest zadbanie o swoje jelita. W tym celu w pierwszej kolejności należy odtruć wątrobę, następnie odbudować nadnercza. Niezbędna do tego jest prawidłowa dieta – mówi Grażyna Dobroń.

Zapraszamy do słuchania załączonego nagrania audycji, z którego można dowiedzieć się, jaką dietę stosować, by złagodzić objawy Hashimoto.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 2.10.2017
Godzina emisji: 11.13

ml/mk

Czytaj także

Duży brzuch to nie tylko problem estetyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 16:00
– Tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicy brzucha zwiększa poziom cholesterolu, powoduje zaburzenia lipidowe w organizmie, wpływa na wzrost ciśnienia, może powodować insulinoporność i doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2, również do chorób nowotworowych – wylicza Agnieszka Surwiłło, dietetyk z Centrum Onkologii w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z nowotworem można sobie poradzić!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:00
– Coraz więcej mówimy o genetyce. Coraz więcej wiemy o tym, że styl życia ma znaczenie, że są nowotwory warunkowane dziedzicznie, ale najistotniejsze są czynniki środowiskowe – podkreśla dr Dorota Kiprian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucenie palenia to ledwie pierwszy krok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 16:00
Pierwszy krok może być najważniejszy, ale jest całkowicie pozbawiony sensu, jeśli nie pójdą za nim dalsze działania. Identycznie jest w profilaktyce nowotworowej.
rozwiń zwiń