"Nie trać głowy", czyli jak dbać o mózg

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:30
– Doktor Daniel G. Amen mówi: przez mózg do serca. Nasze wybory kulinarne i mentalne mogą mieć wpływ na całe nasze ciało i na nasze samopoczucie. Można zadbać o siebie i powstrzymać starzenie mózgu, czego przykładem jest właśnie autor książki "Mózg ma moc" – opowiada Grażyna Dobroń.
Audio
  • "Nie trać głowy", czyli jak dbać o mózg (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

– "Nie ma mowy, dziś nie stracę głowy" – w tych słowach dr. Amena można streścić jego książkę – dodaje Grażyna Dobroń. Publikacja ta zawiera mnóstwo porad na temat tego, jak dbać o nasze mózgi.

Daniel G. Amen pokazuje, że prawidłowe traktowanie tego narządu może mieć wpływ na to, jak radzimy sobie z różnymi przypadłościami – od problemów z tarczycą aż po depresję.

Jakie kroki należy podjąć, by cieszyć się zdrowiem, tak fizycznym, jak i psychicznym? Tego można się dowiedzieć z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 30.10.2017
Godzina emisji: 11.13

ml/mk

Czytaj także

Jak trenować mózg, by nie stracił kontaktu z sercem?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 20:00
- W duecie: mózg i serce ważniejsze jest to drugie. Współczucie, dobroć i praca z innymi - to wszystko są podszepty serca - mówi nauczyciel technik relaksacyjnych, Jacek Kryg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucenie palenia to ledwie pierwszy krok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 16:00
Pierwszy krok może być najważniejszy, ale jest całkowicie pozbawiony sensu, jeśli nie pójdą za nim dalsze działania. Identycznie jest w profilaktyce nowotworowej.
rozwiń zwiń