X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zadbać o słuch w okresie sylwestrowym?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 11:30
Słuch jest jednym z najintensywniej używanych przez nas zmysłów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo go uszkodzić. Konsekwencje tego mogą być gorsze, niż się nam wydaje.
Audio
  • Jak zadbać o słuch w okresie sylwestrowym? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/aerogondo2

badania mózgu 1200.jpg
"Nie trać głowy", czyli jak dbać o mózg

Sylwester to oczywiście fajerwerki, muzyka, taniec i szampańska zabawa do białego rana. Trudno w to uwierzyć, ale każda z tych rzeczy może mieć fatalny w skutkach wpływ na nasz słuch. – Po Sylwestrze dostajemy bardzo dużo telefonów dotyczących urazów akustycznych, szumów w uszach i urazów słuchu. Nasze ucho wewnętrzne ma naturalny metabolizm, który kontroluje produkcję większości białek chroniących komórki słuchowe i odpowiadających za regenerację. Ta ochrona działa do godziny 20.00. Później produkcja tych związków jest zaburzona – tłumaczy neurobiolog, dr Adam Pabiś.

Co możemy zrobić, by po imprezie sylwestrowej nadal cieszyć się znakomitym słuchem? Czy są jakieś triki, dzięki którym możliwe jest zabezpieczenie się w taką noc? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Goście: dr Adam Pabiś (neurobiolog)
Data emisji: 28.12.2017
Godzina emisji: 11.16

ml/iwo


Czytaj także

Solaria pod lupą. Jeden raz nam nie zaszkodzi?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 19:23
Większość z nas łaknie światła, zarówno tego sztucznego, jak i naturalnego. Z powodu jego braku wymyślono solarium, które przez dekady wydawało się dobrym rozwiązaniem. Dziś już  wiemy, że prawda o sztucznych lampach jest inna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucenie palenia to ledwie pierwszy krok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 16:00
Pierwszy krok może być najważniejszy, ale jest całkowicie pozbawiony sensu, jeśli nie pójdą za nim dalsze działania. Identycznie jest w profilaktyce nowotworowej.
rozwiń zwiń