Wielkanoc to synonim przemiany

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 12:22
I w nas mogą zmartwychwstać zapomniane uczucia, młodzieńczy optymizm, zrozumienie, fantazja. Ale te kilka dni przed świętami może warto wyjść ze swojej strefy komfortu, dotknąć bolesnych miejsc, tego, co szorstkie i delikatne.
Audio
  • Wielkanoc to synonim przemiany (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Yurlov/Shutterstock.com

Przez całe życie nosimy ciężary. Sami je sobie zresztą fundujemy. Te ciężary to wyobrażenia o sobie, do których tak się przywiązujemy: gniew, zazdrość, uzależnienie. Ale to nie narusza naszej prawdziwej natury. Ciepło i światło są w nas nadal.

- Kiedy nie będziemy się skupiać tylko na sobie, rozejrzymy się wokół i znikną pretensje do całego świata, pojawi się zmiana, takie duchowe przebudzenie. Bo zmartwychwstanie to nie fakt intelektualny, tylko o wiele wiele więcej. No to jak w tym wszystkim mają się czekoladowe króliczki i prezenty wielkanocne? To tylko dodatki do spraw ważnych – mówiła Grażyna Dobroń.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 27.03.2018
Godzina emisji: 11.14

abi

Czytaj także

Pasożyty, czyli biegli oszuści układu odpornościowego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 13:00
Sa uciążliwe, wywołują problemy ze zdrowiem, ale potrafią też zmieniać nasz charakter i zachowania. Pasożyty, bo o nich mowa, stanowią dla nas realne zagrożenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto zdrzemnąć się w ciągu dnia?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:39
We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce kawiarenka snu. Projektantka lokalu podkreśla w rozmowie z Grażyną Dobroń, jak ważna jest drzemka w ciągu dnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poprawić samopoczucie na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 12:54
Dziś jeden z dwóch dni w roku, kiedy dzień i noc są równe i trwają po 12 godzin. Dla niektórych zmiana pory na cieplejszą może być przyczyną złego samopoczucia i sezonowego obniżenia nastroju. Naprawdę wielu z nas ogarnia wiosenna niemoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szklana Kuźnia, czyli nietypowe dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 12:38
Magda Kuźniarz pochodzi z profesorskiej rodziny. Nie chciała jednak pójść w ślady swoich rodziców i nie wybrała ścieżki nauki. Postanowiła spełnić swoje marzenie i realizować swoją największą pasję. Jej życiowy wybór to Szklana Kuźnia. 
rozwiń zwiń