Jak osłodzić życie, czyli co zamiast cukru?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 12:21
– Słodycze są bardzo uzależniające, jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Do tego niszczą zdrowie – tłumaczy Grażyna Dobroń. Czym zastąpić szkodliwe smakołyki?
Audio
  • Przepisy na słodycze bez cukru (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/ SeppH

sokzburaka1200.jpg
Sok z buraka, czyli zdrowe kiszenie

Grażyna Dobroń opowiada historię Magdy Zielezińskiej, która była uzależniona od cukru. Kobieta postanowiła zmienić swoje nawyki. Teraz wydała książkę, w której dzieli się przepisami na różne przysmaki, które nie zawierają cukru. 

– Świeże i suszone owoce, banany i jabłka to podstawa, bo z nich można zrobić prawie wszystkie słodkie desery. Do tego kakao i orzechy – opowiada Grażyna Dobroń, która zdradza kilka przepisów Magdy Zielezińskiej

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 16.04.2018
Godzina emisji: 11.15

kw/mk

Czytaj także

Wielkanoc to synonim przemiany

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 12:22
I w nas mogą zmartwychwstać zapomniane uczucia, młodzieńczy optymizm, zrozumienie, fantazja. Ale te kilka dni przed świętami może warto wyjść ze swojej strefy komfortu, dotknąć bolesnych miejsc, tego, co szorstkie i delikatne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy wybrać się na wiosenną wycieczkę?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 12:02
Chociaż mamy już kalendarzową wiosnę, to jednak w ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszczała. Wiosenna wycieczka powinna sprawić, że naprawdę odpoczniemy od miejskiego zgiełku i będziemy mogli cieszyć się otaczającą i budzącą się do życia przyrodą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japoński przepis na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 12:57
Jeszcze sto lat temu średnia długość życia w Japonii wynosiła 44 lata. Od 1985 roku jest najwyższa na świecie, a stulatków w Kraju Kwitnącej Wiśni jest kilkadziesiąt tysięcy.
rozwiń zwiń