Lenka Wierzchoń: w sercu odzywa się powrót do natury

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 12:15
Na festiwalu "Gitarą i…" w Karkonoszach, czyli na borowickich spotkaniach z poezją śpiewaną, Grażyna Dobroń spotkała wielu ciekawych ludzi. Wśród nich Lenkę Wierzchoń
Audio
  • Lenka Wierzchoń powróciła do natury (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Śnieżne Kotły, Karkonosze
Śnieżne Kotły, Karkonosze Foto: shutterstock/ lukaszimilena

Lenka Wierzchoń – 36 lat, podwójne magisterium, dwie edycje studiów podyplomowych – o zarządzaniu i o czeskim biznesie. Przez lata kręciła się między Poznaniem i Łodzią, wyjeżdżała do Czech, bo jest tłumaczką, ale ostatecznie wróciła do Kowar, skąd pochodzi. Czy to porażka?

– W sercu odzywa się powrót korzeni, takiej pierwotnej natury. To absolutnie nie jest żadna porażka – mówi Lenka. Pracowała w korporacji i przyznaje, że gdyby wszystko jej pasowało, to nie wracałaby do Kowar. Poczuła, że nadszedł czas na zmianę pracy, ale nie w kolejnej korporacji. – Wiedziałam też, że chcę zamieszkać w moim miejscu, gdzie jest spokojnie i bliżej natury – wyjaśnia.

Jak zmieniło się życie Lenki? Co teraz robi? Czy wyobraża sobie powrót do wielkiego miasta? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Lenka Wierzchoń
Data emisji: 16.07.2018
Godzina emisji: 11.30

ag/kw

 

 

Czytaj także

Rośliny Karkonoszy i ich zbawienne właściwości

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 15:00
Pierwsi mieszkańcy Karkonoszy nazywali je "Górami Ogromnymi". Tereny te pełne są naturalnych bogactw – minerałów czy ziół, których niezwykłą moc odkryto już przed wiekami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina, która odnalazła swoje miejsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 12:00
– Przenosiny do Maciejowca były dla nas koniecznością. Znaleźliśmy się na życiowym zakręcie – spalił się nasz dom – wspomina Marcin Piasecki, który wraz z żoną i dziećmi przeprowadził się na dolnośląską wieś. Jak teraz wygląda ich codzienność?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Hapanionek: trzeba się zatrzymać, żeby móc żyć

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 12:00
Na Art & Glass Festival w Jeleniej Górze, podczas którego artyści tworzą ze szkła, Grażyna Dobroń spotkała człowieka wielu zawodów, talentów i umiejętności. 
rozwiń zwiń