X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drobnoustroje, które decydują o naszym zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 12:00
– Ludzki mikrobiom, czyli genom wszystkich mikroorganizmów w ciele człowieka, jest tak ważny, że magazyn "Nature" nazwał go zbiorowym bohaterem 2015 roku – mówi Grażyna Dobroń.
Audio
  • Co potrafi ludzki mikrobiom? (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kateryna Kon/Shuttertock.com

– Bakterie to nasi przyjaciele od urodzenia. Uczą układ odpornościowy jak reagować na zagrożenie, produkują serotoninę by poprawić nastrój, a nawet karmią komórki jelit potrzebnymi związkami. Bez dobrego zestawu bakterii, wirusów i grzybów, czyli naszej mikrobioty, nie można być zdrowym, radzić sobie ze stresem, dożyć stu lat, a nawet schudnąć – tłumaczy Grażyna Dobroń.

Jakie działania człowieka są rejestrowane przez mikrobiotę? Czym mogą grozić zaburzenia mikroflory organizmu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 13.08.2018
Godzina emisji: 11.32

ml

Czytaj także

Renia Rutkowska: mam radość w tym co robię

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 11:45
Rozmówczyni Grażyny Dobroń w przeszłości pracowała w mieście. Piastowała wazne stanowiska, prowadziła z mężem restaurację. Do czasu. Na przeszkodzie stanęło jej zdrowie. Wtedy rodzina Rutkowskich podjęła decyzję o całkowitej zmianie swojego planu na życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludmiła Piasecka: zamiast teatru mam poranną wizytę w lesie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 11:46
Od kiedy Grażyna Dobroń zamieszkała na południu Polski, jeździ po dolnośląskich wsiach i szuka kreatywnych osób. Tym razem trafiła na Ludmiłę Piasecką.
rozwiń zwiń