Co wpływa pozytywnie na pracę mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 11:35
– Stałe otaczanie się tym, co dobre, zmienia strukturę i pracę mózgu. Jest to organ magiczny i fascynujący. Zawsze potrafi przerobić dobre składniki na porcję szczęścia – mówi autorka audycji.
Audio
  • Czy ludzki mózg jest łatwowierny? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: areebarbar/Shutterstock.com

– Mózg ma niezliczone umiejętności i właściwości, ale prawdopodobnie jest łatwowierny. Choć mamy świadomość, że warto żyć zdrowo, to tłuszcz, sól i cukier w odpowiednich proporcjach, gęstości i chrupkości potrafią odebrać rozum każdemu. Wiedzą o tym królowie przemysłu spożywczego, którzy te drobne słabości człowieka i mózgu wykorzystują – dodaje Grażyna Dobroń.

Dlaczego mózg nie ostrzega nas przed niezdrowymi nawykami? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której autorka audycji podpowiada, jak dbać o sprawność mózgu.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 14.01.2019
Godzina emisji: 11.30

kg/ml

Czytaj także

"Nie trać głowy", czyli jak dbać o mózg

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:30
– Doktor Daniel G. Amen mówi: przez mózg do serca. Nasze wybory kulinarne i mentalne mogą mieć wpływ na całe nasze ciało i na nasze samopoczucie. Można zadbać o siebie i powstrzymać starzenie mózgu, czego przykładem jest właśnie autor książki "Mózg ma moc" – opowiada Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto poprawić pracę mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:13
– Mózg to sto miliardów komórek nerwowych. To najbardziej skomplikowany organ we wszechświecie – tłumaczy Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drobnoustroje, które decydują o naszym zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 12:00
– Ludzki mikrobiom, czyli genom wszystkich mikroorganizmów w ciele człowieka, jest tak ważny, że magazyn "Nature" nazwał go zbiorowym bohaterem 2015 roku – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń