Karkonoska Dolina Szczęścia pełna norweskich wpływów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:29
– Chcieliśmy pokazać kawałek Skandynawii. Wrócić do tych tradycji, które tutaj były ponad 100 lat temu. Zależało nam na różnorodności. Jest tu 9 domów, każdy ma inną stylistykę, inny kolor i każdy ma swojego patrona – opowiada o Marcin Rogoża, który wraz z bratem dba o Dolinę Szczęścia.
Audio
  • Dlaczego warto się wybrać do Doliny Szczęścia? (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Karkonosze zimą
Karkonosze zimąFoto: pixabay.com/hoteleuropalubin

shutterstock_380107207 finlandia 1200.jpg
Żyć jak Finowie?

– Wszystkim tutaj się bardzo dobrze mieszkało. Jest tu bardzo dobra energia, super powietrze – podkreśla gość Grażyny Dobroń. To wyjątkowe miejsce, sprzyja nie tylko odpoczynkowi, ale i twórczości… Według informacji to właśnie tutaj w Dolinie Szczęścia stworzonej sto lat temu przez braci Hauptmanów powstała powieść jednego z nich – Gerharta Hauptmanna nagrodzona literackim Noblem. – Jego brat, który był doktorem nauk  filozoficznych właśnie w tej dolinie miał dobrą energię do pisania swoich utworów, ale również do tłumaczenia polskich artystów m.in. Reymonta – przypomina Marcin Rogoża. 

Jacy artyści pracowali nad przywróceniem Dolinie jest świetności? Jak przejawiają się norweskie wpływy w tutejszym budownictwie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 11.02.2019
Godzina emisji: 11.29

gs

Czytaj także

Nasze noworoczne problemy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 11:35
– Dobrze mieć choć jeden adres, pod który można zawsze przyjść i ma się pewność, że zostanie się przyjętym – mówi autorka audycji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wpływa pozytywnie na pracę mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 11:35
– Stałe otaczanie się tym, co dobre, zmienia strukturę i pracę mózgu. Jest to organ magiczny i fascynujący. Zawsze potrafi przerobić dobre składniki na porcję szczęścia – mówi autorka audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instrukcja do osiągnięcia szczęśliwego życia

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 11:35
– Jak odkryć własne pokłady dobra? Talent do szczęśliwego życia nie jest podany na tacy – mówi autorka audycji.
rozwiń zwiń