Wycieczka do Muzeum Sentymentów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 11:50
– Mam szczęście do ludzi! Wciąż poznaje takich, dla których praca nie jest całym światem. Rozwijają pasje, spełniają marzenia – mówiła w audycji Grażyna Dobroń, która spotkała się z Andrzejem Olszewskim.
Audio
  • Muzeum, które przenosi w czasie (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Andrzej Olszewski jest twórcą Muzeum Sentymentów. Na wielkiej przestrzeni możemy znaleźć mnóstwo przedmiotów z kilku dekad XX wieku. To tam każde pokolenie może cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie lata swojej młodości. 

– To nie jest typowe muzeum PRL. Unikam tematów politycznych i negatywnych skojarzeń, np. związanych z milicją. Chcemy wracać tutaj do rzeczy, które miło się kojarzą – mówi założyciel Muzeum Sentymentów.

Jakie eksponaty możemy podziwiać w tym wyjątkowym miejscu? Dlaczego pan Andrzej zdecydował się otworzyć taką placówkę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Andrzej Olszewski
Data emisji: 18.03.2019
Godzina emisji: 11.28

kw/mk

Czytaj także

Skogluft, czyli recepta na zdrowie w mieście

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:45
– Okazuje się, że 90 procent naszego życia spędzamy w pomieszczeniach. To źle, bo jest to środowisko, do którego nie może się przystosować nasze ciało. Remedium na to jednak jest – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przeciwstawiać się zabójczemu tempu życia?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 11:45
– Zniknął czas na nicnierobienie. U fryzjera czy manicurzystki powtarzamy sobie słówka, robimy notatki – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko, co najważniejsze dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:45
– U nas kobieta, która chce robić karierę i jednocześnie spełniać się w życiu prywatnym, na poważnie powinna wziąć sobie do serca to, że dbanie o własną regenerację jest tak samo ważne jak kompetencja i angażowanie się w pracę – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń