Jak możemy ratować Ziemię?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:26
– Cytując słowa Baracka Obamy: "jesteśmy pierwszym pokoleniem świadomym zmian klimatu i ostatnim, które może coś zmienić" – mówi Grażyna Dobroń.
Audio
  • Czy Ziemię czeka smutny los? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrei Dubadzel/Shutterstock.com

– Jeśli nie zmienimy naszych zachowań i przyzwyczajeń, Ziemia nie wytrzyma takiego zaniedbania. To nie dotyczy naszych dzieci czy wnuków, a naszego pokolenia. Czekają nas migracje ludzi uciekających z zalanej lub suchej ziemi. Jeśli nic nie zrobimy, do 2060 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Nawet pszczoły go zaakceptowały – fragmenty można zobaczyć na ulach. Jakość powietrza w Polsce jest na jednym z najgorszych poziomów w Unii Europejskiej. Na szczęście, mamy też dobre wiadomości – opowiada Grażyna Dobroń.

Jakie inicjatywy podjęte na całym świecie mają szanse uratować Ziemię? Co w tym celu robi się w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 15.04.2019
Godzina emisji: 11.30

ml/mk

Czytaj także

Wycieczka do Muzeum Sentymentów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 11:50
– Mam szczęście do ludzi! Wciąż poznaje takich, dla których praca nie jest całym światem. Rozwijają pasje, spełniają marzenia – mówiła w audycji Grażyna Dobroń, która spotkała się z Andrzejem Olszewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta w walce z Hashimoto

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 11:50
– Dr Izabella Wentz to szczęśliwa, uśmiechnięta farmaceutka, która 10 lat cierpiała, zanim zdiagnozowano u niej Hashimoto. Dziś sama daje rady chorym na ten rodzaj zapalenia tarczycy. – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosna, czyli idealny czas na zmiany!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 11:45
– Mam same dobre wiadomości z naszej globalnej wioski. O tym jak ludzie podejmują niespodziewane, ale fantastyczne decyzje – mówi Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń