Polacy spędzają urlopy w tłumach lub wcale

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 11:33
– Skąd na szlakach biorą się takie tłumy, skoro, według najnowszych badań, aż 71 proc. Polaków nie korzysta z urlopu? – zastanawia się Grażyna Dobroń, obserwując tłumy turystów wędrujących w stronę szczytu Śnieżki.
Audio
  • Jak spędzać urlop w zieleni (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Turyści na szczycie Góry Śnieżki
Turyści na szczycie Góry ŚnieżkiFoto: shutterstock.com/CCat82

Czy sytuacja bez urlopu, bez dni wolnych, bez odpoczynku, jest groźna? – Gorsza jest uważność, człowiek staje się konfliktowy w domu i w pracy. Brak wakacji to przemęczenie i wypalenie. Najlepiej wziąć od razu dwa lub trzy tygodnie urlopu i zmienić krajobraz na taki z daleka od domu, zmienić styl życia – radzi autorka audycji.

Czym jest solastalgia? Gdzie rośnie najstarsze drzewo w Polsce i ile ono ma lat? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 22.07.2019
Godzina emisji: 11.28

kr/kw

Czytaj także

Grażyna Dobroń o sprawach ważnych i najważniejszych

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 12:00
Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której dziennikarka Trójki wyjaśnia słuchaczom, jak właściwie korzystać z instrukcji obsługi człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Górna: życie jest sztuką

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 11:35
Renata Górna, to, jak określa ją Grażyna Dobroń, "artystka – ekonomistka", a także właścicielka ośrodka wypoczynkowego Siedlisko Sztuki w Dziwiszowie na Dolnym Śląsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zrobić sobie spa dla umysłu?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:35
– Reżyser Andrzej Saramonowicz napisał: "Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała, a jak niewielu swojego umysłu" – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń