"Kobiety nieidealne". Jesteśmy coraz bardziej spełnione czy zestresowane?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:00
– To jest nasz manifest. To już nie jest ściganie się, czy powinnyśmy być takie, znać tyle języków, mieć taki wzrost i wagę i takie wykształcenie. Oczywiście dążenie do tego, żeby się doskonalić, jest pozytywne, ale nie można tego robić za wszelką cenę – mówi Magdalena Kawka, jedna z autorek książki "Kobiety nieidealne". 
Audio
  • Jak w końcu polubić siebie i odkryć radość życia? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rido

Okładka książki "Kobiety nieidealne. Magda" Magdaleny Kawki i Małgorzata Hayles Okładka książki "Kobiety nieidealne. Magda" Magdaleny Kawki i Małgorzata Hayles

"Kobiety nieidealne" Magdaleny Kawki i Małgorzaty Hayles to cykl książek powstały ze szczerej przyjaźni dwóch świetnych pisarek. Jak przyznają rozmówczynie Grażyny Dobroń, Polki wciąż mają dużo kompleksów, co pokazują m.in. statystyki operacji plastycznych. 

Jak postrzegamy się przez pryzmat naszych matek? Co sprawia, że mając o wiele większe możliwości wyboru i szanse rozwoju, stresujemy się bardziej niż poprzednie pokolenia? Jak powstawała książka "Kobiety nieidealne"?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Goście: Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles (pisarki, autorki książki "Kobiety nieidealne"
Data emisji: 12.08.2019
Godzina emisji: 11.29

gs/mk

Czytaj także

Jak dawać z siebie jak najwięcej?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 13:26
– By nasze serca biły dla świata i innych ludzi, trzeba przemodelować swoje życie. Warto to zrobić – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto spojrzeć na siebie na nowo?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:05
– Wojciech Eichelberger twierdzi, że opanowało nas lenistwo duchowe, bo nie zadajemy sobie ważnych pytań, nie mamy żadnych wątpliwości i wszystko "się kręci". Tylko człowieka w tym coraz mniej – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochanie po latach. Jak zdiagnozować swój związek?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 12:00
– Podstawowym testem jest zachowanie w stresie. Jeśli mężczyzna jest przerażony, nie wie, czego chce i nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje, to powinna się zapalić kobiecie lampka… a właściwie dwie – mówi Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń