X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z warszawskiego bloku do dwustuletniej chaty

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 11:40
– Wszyscy przybyliśmy tutaj skądś. Miejscowi, którzy są tu od dwóch czy trzech pokoleń, przyjechali po wojnie. Oni rozumieją to, że przyjechaliśmy i jesteśmy razem – mówi Matylda Wawrzyńczak, która porzuciła zawód charakteryzatorki w jednym z warszawskich teatrów, by wraz z rodziną przenieść się na Podlasie, a później do Chromca na Dolnym Śląsku.
Audio
  • Jak odnaleźć kobiecą siłę? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Cinematographer

Chromiec to licząca zaledwie 205 mieszkańców wieś położona z Górach Izerskich. Dom Matyldy Wawrzyńczak ma już 200 lat i jest pełen pięknych komód, szaf oraz klimów w bajkowych kolorach. Co oprócz tego trzyma naszą rozmówczynię w tym miejscu już od dekady?

– Intensywne życie towarzyskie, takie, o jakim zawsze marzyłam. Mam wspaniałe przyjaciółki. Potrzebuję ich tak, że nawet wymyśliłyśmy, że na starość zamieszkamy razem. Poczułam tu babską energię i siłę. Poza tym szyję lalki. Tworzymy taką grupę gospodyń wiejskich, spotykamy się i dłubiemy razem. Nie tylko sprawia nam to frajdę, ale też potrafimy to sprzedać – opowiada rozmówczyni Grażyny Dobroń.

Jakie marzenia ma nasza bohaterka? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo, słuchając dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 16.09.2019
Godzina emisji: 11.33

kr/mk

Czytaj także

Jak zacząć dbać o przyrodę?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 11:45
– W Karkonoszach pojawiły się plakaty informujące o pojawieniu się nowych, groźnych gatunków pasożytów – zaznacza w audycji Grażyna Dobroń. O jakie tajemnicze pasożyty chodzi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower rządzi! Ale nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:35
W ukochanej miejscowości Grażyny Dobroń, czyli w Borowicach, królują dwie dyscypliny sportu – jazda na rowerze i… bieg z żoną na plecach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowy powrót do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 11:35
– Wrzesień to cezura dla tych, którzy mają dzieci w przedszkolu, czy też w pierwszych klasach podstawówki. Zaczyna się szkoła i zaczynają się infekcje – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń