Czy jesień za oknem może być wiosną dla organizmu?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:40
– Podobnie jak w pogodzie, gdy drzewa na jesień gubią liście i koncentrują się na systemie korzeniowym, człowiek też odczuwa te zmiany, w związku z czym powinien inaczej funkcjonować, zwłaszcza w drugiej połowie życia – podkreśla Grażyna Dobroń. Jak zatrzymać oznaki starzenia i obrócić zachodzące zmiany na swoją korzyść?
Audio
  • Jak dbać o siebie w drugiej połowie życia? (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Mila Supinskaya Glashchenko

– Zacznijmy od twarzy. Według medycyny chińskiej i dr. Maoshinga Ni, lekarza hollywodzkich gwiazd, należy uprawiać gimnastykę twarzy – małpie miny, uciski, nadymanie policzków, napinanie i rozluźnianie brwi, a potem ciepła maska. Dla skóry i włosów bardzo dobra i smaczna jest chałwa, czyli sezam i miód. O tej porze warto pić wodę z imbirem, z cynamonem, z miodem. Można zastosować też ocet jabłkowy, który odtruwa wątrobę – doradza autorka audycji.

Jak, według Grażyny Dobroń, przyspieszyć działanie metabolizmu? Co jeszcze powinniśmy jeść w jesienne dni? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 28.10.2019
Godzina emisji: 11.30

kr/gs

Czytaj także

Jak zacząć dbać o przyrodę?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 11:45
– W Karkonoszach pojawiły się plakaty informujące o pojawieniu się nowych, groźnych gatunków pasożytów – zaznacza w audycji Grażyna Dobroń. O jakie tajemnicze pasożyty chodzi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower rządzi! Ale nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:35
W ukochanej miejscowości Grażyny Dobroń, czyli w Borowicach, królują dwie dyscypliny sportu – jazda na rowerze i… bieg z żoną na plecach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowy powrót do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 11:35
– Wrzesień to cezura dla tych, którzy mają dzieci w przedszkolu, czy też w pierwszych klasach podstawówki. Zaczyna się szkoła i zaczynają się infekcje – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń